Start

logo (1)
Witaj na naszym blogu, mamy nadzieję że ten serwis przypadnie Ci do gustu. Zwracam się do Wszystkich Użytkowników z prośbą
o zachowanie minimum szacunku dla nas i wszystkich którzy tę stronę odwiedzają a w szczególności o zaniechanie umieszczania treści obraźliwych, łamiących prawo lub z nim nie zgodnych. Kładę szczególny nacisk na jakąkolwiek formę promowania przemocy, homofobii, czy rasizmu. Wszystkim z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Administrator Piotr Kowara.

KONTAKT

Zapraszam gości do działu ZAREJESTRUJ

2 odpowiedzi w Start

 1. UWAGA! OSZUST!

  Na Facebooku działają oszuści z zagranicy, w tym oszuści matrymonialni (tzw. love or romance scammer). W ostatnim czasie kobiety z Europy Wschodniej stały się celem ataków ze strony oszustów z różnych stron świata, w tym z Nigerii i Malezji. Jedna osoba może korzystać nawet z kilku fałszywych profili – mężczyzna na zdjęciu nie jest tym, kim myślisz, że jest. Zdjęcia na profilach oszustów są kradzione – pochodzą z innych portali społecznościowych lub agencji modeli. Zachowaj szczególną ostrożność, kontaktując się z nieznajomym, który zaczepił Cię na Facebooku.

  Jeśli dostałaś wiadomość lub korespondujesz już od jakiegoś czasu z obcokrajowcem, który:
  • zachwycił się Twoim zdjęciem profilowym,
  • podaje się za wdowca/rozwodnika (żona zginęła w wypadku/zmarła na raka),
  • jest z zawodu inżynierem/właścicielem firmy lub ma inną dobrą pracę,
  • samotnie wychowuje syna/córkę,
  • nie mieszka w swoim rodzinnym kraju tylko za granicą,
  • jego znajomość języka angielskiego może wzbudzać wątpliwości (np. mała litera „i” zamiast wielkiej – „i am” zamiast „I am”, brak znaków przestankowych, dużo literówek itp.),
  • jest bardzo religijny i na każdym kroku podkreśla swą wiarę w Boga – twierdzi, że modli się za Ciebie,
  • twierdzi, że połączył Was Bóg albo przeznaczenie,
  • nie ma dla niego znaczenia odległość, różnice kulturowe, bariery językowe, Twój wiek lub przeszłość,
  • komunikuje się z Tobą wyłącznie za pomocą Facebooka, ew. sporadycznych rozmów telefonicznych,
  • nie ma żadnych znajomych lub ma ich niewielu,
  • bardzo szybko zaczął obdarzać Cię swoimi uczuciami i używać pieszczotliwych określeń dotyczących Twojej osoby (dear, darling, sweetheart, my love itp.), twierdząc, że jest w Tobie zakochany,
  • kreśli przed Tobą wizję wspólnej przyszłości i często pisze o małżeństwie,
  • obiecuje spotkanie i rychły przyjazd do Polski,
  uważaj, masz do czynienia z oszustem matrymonialnym. Oznak wskazujących na to, że stałaś się obiektem ataków scammera, jest dużo więcej, jednak już te wymienione powyżej powinny wzbudzić Twoją czujność. Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, z pewnością takie nie jest.

  Co powinnaś zrobić? Najlepiej zerwać taką znajomość od razu, bez słowa wyjaśnienia, nie odpisywać na wiadomości i nie odbierać telefonów od internetowego wielbiciela, zanim dojdzie do próby wyłudzenia od Ciebie pieniędzy. A że do niej dojdzie, tego możesz być pewna. Nawet jeśli nie dasz się oszukać i nie wyślesz oszustowi pieniędzy, rany emocjonalne, jakich doznasz, będą na tyle dotkliwe, że nie od razu dojdziesz do siebie. W trosce o siebie i swoje własne bezpieczeństwo zakończ jak najszybciej znajomość z oszustem. Nie informuj go o swoich wątpliwościach i podejrzeniach – jeśli to zrobisz, to w ten sposób go edukujesz i dzięki temu staje się on coraz lepszy w tym, co robi. Istnieje wiele stron o scammerach, na których możesz opisać swoją historię i przestrzec inne osoby przed oszustem, z którym miałaś do czynienia, nawet jeśli nie udało mu się Ciebie oszukać.

  Przekaż dalej tę wiadomość – nie pozwól oszustom wykorzystywać innych niewinnych osób!

 2. Katarzyna napisał w 19 maja 2013

  Najlepszy prezent na Dzień Matki to portfel jasno niebieski SCARLET. W takim portfelu każdy pieniążek będzie czuł się wyjątkowo a Mama będzie nowoczesna i modna:)

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby skomentować ten wpis.