Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » 17 - Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik 

17 - Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Impreza plenerowa popularyzująca naukę odbędzie się 15 czerwca na Stadionie Narodowym. Temat przewodni to „Życie”. Zapraszamy wszystkich – bawimy się cały dzień, wstęp wolny!

W tym roku na Pikniku zaprezentuje się ok. 200 instytucji z 22 krajów świata. Wokół Stadionu Narodowego i w alejach do niego prowadzących stanie ok. 190 namiotów pełnych naukowych pokazów i eksperymentów. Dorośli i dzieci, wszyscy znajdą coś dla siebie.

W programie:

- koktajl z DNA
- aerodynamiczna materia
- elastyczne szkło
- diodowe lampiony
- matematyczne wiązanie krawata
- niewidzialny labirynt
- menu dla sowy
- tajemne związki runa i skarpety


W Pikniku Naukowym uczestniczy ok. 250 instytucji z Polski oraz z zagranicy (m.in. z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Egiptu, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Litwy, Maroka, Portugalii, Republiki Federalnej Niemiec, Rosji, Słowacji, Słowenii, USA, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch).

Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z nauką oraz koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy swojej codziennej pracy.

Pokazują naukę w sposób zrozumiały dla odbiorców w różnym wieku, wykorzystując eksperymenty, pokazy, często także interaktywne eksponaty. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne i humanistyczne. 

---