Jesteś tutaj: Home » Kultura » Na ekranie » Adaś Miauczyński w nowym filmie Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne“ 

Adaś Miauczyński w nowym filmie Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne“

Nic nie było w stanie mnie zatrzymać przed pójściem do kina na nowy film Marka Koterskiego. Nie wypowiem się obiektywnie na temat filmów Marka Koterskiego, gdyż postać Adasia Miauczyńskiego totalnie mnie obezwładnia i pobudza do refleksji.

Usiadłam w kinie i oddałam się płynącym dialogom. Nie wiem co się stało, ale nie zwróciłam uwagi na przekleństwa, których było około 180 słów w całym filmie. Nie przeszkadzało mi to, że film nie ma wartkiej akcji, że cały czas jest noc, a główny obiekt zdjęciowy to samochód.

Zaskoczył mnie fakt, że prowadzący samochód przedstawił się jako Adaś Miauczyński. Nie wierzę mu, bo jest dla mnie jakiś taki niepełny. Brakuje w nim buntu, dążenia do ideału i tego charakterystycznego dla niego braku umiejętności wyrażania uczuć. Wszystkie te cechy posiada Drugi bohater podróży.  Adaś natomiast (ten za kierownicą ) zna chyba wszystkie wyniki badań jakie zostały przeprowadzone by udowodnić, że kobiety „są inne“. Wie ile słów dziennie wypowiada kobieta, jak zbdowany jest jej mózg i wiele innych cennych informacji by pojąć.... że „baby są jakieś inne“. Zarówno Jeden jak i Drugi zastanawiają się nad tym z kim mają do czynienia na codzień.

Główna myśl kołacząca się w mojej głowie po filmie to: jak to możliwe, że Adaś stracił swój charakter? Gdzie podział się Adaś społecznie nieprzystosowany, mający swoje przyzwyczajenia i "swój świat"?

i tu moi drodzy niespodzianka...

...otóż autorem scenariusza jest Adaś Miauczyński, a bohaterami są Jeden i Drugi..... no i teraz Adaś łączy się dla mnie w całość!

Jeżeli chcecie posłuchać obserwatora kobiet, pośmiać się i wzruszyć zarazem to oby nic Was nie zatrzymało w drodze do kina.

p.s. nie napiszę nic na temat filmu, bo nie lubię recenzji. A o tym, że jest to „seksmisja naszych czasów“, „świetny scenariusz, rewelacyjnie zagrany film” i wiele innych już pewnie wiecie.

Film wchodzi do kin 14 października.

Zapraszam do dyskusji na facebooku po obejrzeniu filmu!

Mag.

 

 


---