Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Seks-rety » Agresywne blondynki 

Agresywne blondynki

Jak pokazują nowe badania, kobiety o blond włosach są bardziej agresywne niż brunetki i rude. Naturalne - ale i farbowane - blondynki z większą determinacją od kobiet ciemnowłosych walczą, by postawić na swoim.Tak twierdzi dr Aaron Sell, psycholog z University of California, którego badania - przeprowadzone wśród 156 studentek z kampusu uniwersyteckiego - opisuje portal BBC News.
Pokazały one, że blond-studentki były bardziej od swych koleżanek przywykłe do specjalnego traktowania - głównie ze strony mężczyzn. Jednocześnie częściej od ciemnowłosych dziewcząt wpadały w gniew, gdy coś stało im na drodze do osiągnięcia celu - przede wszystkim w sprawach towarzyskich.
-Mogą sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, że są traktowane jak księżniczki- komentuje dr Sell. Jego zdaniem przebojowość blondynek wynikać może stąd, że budząc większe zainteresowanie otoczenia, czują one że mogą sobie pozwolić na więcej niż inne dziewczyny.
To dążenie do stawiania na swoim to nie tylko cecha naturalnych blondynek, ale również kobiet, które same wybrały dla siebie ten kolor włosów.
Jednocześnie z przeprowadzonej w 2008 roku ankiety zleconej przez jedną z firm produkujących farby do włosów wynika, że to blondynki zarabiają mniej od brunetek.

źródło:kampaniespoleczne.pl

---