Jesteś tutaj: Home » Moda » Biżuteria » Art Experts – pierwszy w Polsce program edukacyjny z zakresu rynku sztuki 

Art Experts – pierwszy w Polsce program edukacyjny z zakresu rynku sztuki

Art Experts to pierwszy w Polsce program edukacyjny z zakresu sztuki i jej rynku. Dzięki niemu można dowiedzieć się m.in., jak profesjonalnie stworzyć własną kolekcję czy odpowiednio zainwestować w sztukę środki finansowe. Przedsięwzięcie, przygotowane przez nowo powstałą Fundację Sztuk Pięknych, wzorowane jest na kursach organizowanych przez największe domy aukcyjne na świecie – Sotheby’s
i Christie’s. Program rusza w marcu 2011 roku.

Zróżnicowany program
Program Art Experts obejmuje 14 tematów kursów i szkoleń skierowanych do szerokiego grona odbiorców, zarówno początkujących kolekcjonerów-entuzjastów, jak i osób zawodowo związanych z rynkiem i instytucjami sztuki. Wykłady dotyczą zagadnień ogólnych, takich jak mechanizmy rynku i zasady inwestowania w dzieła sztuki, jak również kwestii szczegółowych, odnoszących się do wybranych dziedzin sztuki i rzemiosła artystycznego.

Z myślą o zróżnicowanych grupach odbiorców i ich potrzebach program został podzielony na trzy rodzaje kursów:
• wieczorowe (4 spotkania raz w tygodniu) – przeznaczone szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką
• jednodniowe – będące pełnym kompendium wiedzy w zakresie konkretnych dziedzin sztuki w kontekście rynkowym
• trzydniowe – specjalistyczne, skierowane dla osób zawodowo związanych z rynkiem
i instytucjami sztuki lub dopiero planujących związać z nim swoją przyszłość, poświęcone takim zagadnieniom, jak prawo czy PR i marketing na rynku sztuki.

Wybitni specjaliści
Kursy będą prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dużą wiedzą merytoryczną, wykazujących się niekwestionowanym profesjonalizmem, m.in. przez Jacka Ziętę – wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i właściciela Antykwariatu Jubilerskiego, Janusza Miliszkiewicza – znawcę i wieloletniego komentatora rynku sztuki w Polsce czy przedstawicieli londyńskiej firmy brokerskiej Fine & Rare Wines – doradzającej w zakresie wine bankingu.

 

 

Przy lampce wina
Kursy odbywać się będą w kameralnych grupach, w eleganckich, dobrze wyposażonych wnętrzach w centrum Warszawy. Program spotkań został zaplanowany tak, by przekazać wiedzę w syntetyczny sposób, z naciskiem na praktyczne informacje. Dzięki temu absolwenci szkoleń będą mogli aktywnie i skutecznie uczestniczyć w rynku sztuki. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikat potwierdzający ukończenie kursu Art Experts.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.art-experts.pl, na stronie Art Experts portalu Facebook oraz pod numerem telefonu: +48 664 956 888

Fundacja Sztuk Pięknych

Fundacja Sztuk Pięknych powstała w styczniu 2011 roku. Jej zadaniem jest edukacja
w zakresie sztuki oraz rynku sztuki, dostosowana do poziomu wiedzy oraz potrzeb odbiorców. Starania Fundacji mają na celu zarówno poszerzenie grona miłośników sztuki, jak i doskonalenie umiejętności oraz pogłębianie wiedzy osób zawodowo związanych ze sztuką.
Obecnie fundacja organizuje kursy i szkolenia dotyczące historii sztuki i rzemiosła artystycznego, a także mechanizmów rynku i inwestowania w dzieła sztuki. W planach ma uruchomienie portalu oraz wydawanie czasopisma poświęconego sztuce, a także inne inicjatywy wydawnicze, w tym serię przewodników dla kolekcjonerów.

---