Jesteś tutaj: Home » Dla dzieci » O dzieciach, dla dzieci » Bajkowy świat w pokoju dziecka 

Bajkowy świat w pokoju dziecka

Rok szkolny rozpoczął się już dawno, pogoda zaczyna się pogarszać, a to oznacza, że dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Dlaczego więc nie uczynić z pokoju dziecięcego miejsca do kreatywnych zabaw, pobudzających wyobraźnię? Zamku, w którym mogą się wydarzyć niesamowite przygody? To wszystko może się udać dzięki kolekcji mebli Carpenter, marki Pinio.

Carpenter to uroczy zestaw z charakterystycznymi okienkami w szafie i komodzie, które przywołują niezwykłe bajkowe skojarzenia. Dla nieco młodszych księżniczek i rycerzy w pieluszkach komoda występuje również w wersji z przewijakiem. Starsze dzieci z powodzeniem mogą wykorzystać jednodrzwiową szafę jako pomysł na zabawę w zamek warowny. Ktoś w końcu musi pokonać smoka!  Zestaw  doskonale prezentuje się z posiadającym szuflady łóżeczkiem Paso Doble, wspólnym dla innych kolekcji Pinio. Cała kolekcja występuje w kolorze białym oraz  waniliowym.

Kolekcja Carpenter przeznaczona jest dla grupy odbiorców ceniących sobie naturalność i ekologię. Wykonana została z drewna sosnowego, jednego z najpiękniejszych, najzdrowszych i najbardziej przyjaznych materiałów, jakie stworzyła natura, zarówno dla małego człowieka jak i środowiska.

Meble z litego drewna  są doskonałym rozwiązaniem dla alergików - pozwalają bowiem zachować odpowiednią wilgotność powietrza. Otwarte pory drewna zapewniają odpowiedni mikroklimat. Na drewnie nie dochodzi do wyładowań elektrostatycznych, co zapobiega osiadaniu kurzu i bakterii.

Łóżeczko jest bardzo funkcjonalne. Posiada 3 poziomy  regulacji wysokości materaca, dwa wyciągane szczebelki. W standardzie łóżeczko nie posiada dekorów, jednak na życzenie klienta może  on zostać dołączony z dowolnej kolekcji bez dopłaty.  Można je będzie zatem opatrzyć imieniem małego i dumnego z tego faktu właściciela. To prosty i fajny sposób na pierwszą naukę czytania!

Meble Pinio cieszą się  dużą popularnością na rynkach zachodnich (Holandia, Belgia, Francja, Niemcy). Zaprojektowane są zgodnie z ogólnoeuropejskimi trendami, które na szczęście już docierają do Polski. Kolekcja jest prosta,  niemal ascetyczna w swojej formie, i dzięki temu niezwykle piękna. To świetny przykład lekkości i czystej formy.

Dodając do zestawu Toy Box- czyli skrzynię na zabawki, można być pewnym, że dziecko nie będzie chciało po powrocie ze szkoły bądź przedszkola zasiąść przed telewizorem. Swój mały prywatny raj i pole do wymyślania niezwykłych przygód  będzie miało we własnym pokoju.

---