Jesteś tutaj: Home » Kultura » Muzyka » „Być może gdzie indziej…” Anna German – Wspomnienie 

„Być może gdzie indziej…” Anna German – Wspomnienie

 

 

„BYĆ MOŻE GDZIE INDZIEJ…” Anna German – WSPOMNIENIE 

 

30 maja w Filharmonii Narodowej w Warszawie

odbędzie się premiera niezwykłego koncertu - widowiska Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie
z udziałem znakomitych solistów.                                      

 „Być może” gdzie indziej… rozbrzmiewa teraz anielski głos Anny German, wielkiej polskiej artystki. To także tytuł piosenki oraz wyjątkowego i nasyconego wielką dawką emocji koncertu z udziałem Królewskiej Orkiestry Symfonicznej i jej znakomitych solistów.

Do udziału w koncercie zaproszono zespół wokalny Soul City . Od lat, a może nawet nigdy dotąd, nie było w Polsce takiego przedsięwzięcia, gdzie na scenie obok kilkunastu wokalistów znajdzie się także orkiestra symfoniczna w pełnym składzie. Wreszcie widz i słuchacz, zakochany w twórczości i talencie Anny German będzie mógł obejrzeć i usłyszeć na żywo piosenki z jej repertuaru w nieznanym dotychczas, oryginalnym i wzruszającym wydaniu - w pięknej oprawie światła i dźwięku, prowadzone przez Annę Popek.

 

Projekt ten powstał jesienią 2012 r, Nie bez znaczenia jest tu udział 45-osobowego składu Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, a autorem projektu i jego producentem jest dyrektor orkiestry - Andrzej Rosa. „Cyganeria”, „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona” to tylko niektóre pozycje w programie tego koncertu, do których symfoniczne aranżacje przygotował multiinstrumentalista i kompozytor - Ryszard Bryła.

 

Obok piosenek polskich pojawią się także rosyjskie i włoskie. Królewską Orkiestrą Symfoniczną zadyryguje Jacek Pawełczak. Kierownikiem muzycznym tego niezwykłego projektu jest Dariusz Stokowiec, Koncert „Być może gdzie indziej…” jest niezwykle starannie przemyślaną propozycją zarówno dla wymagającego melomana i sympatyka prezentowanego nurtu muzycznego, jak i ceniącego dobre wykonanie artystyczne słuchacza. Anna German śpiewała w siedmiu językach, przyciągała publiczność czterech kontynentów. Dla solistów, którzy podjęli się trudnego wyzwania interpretacji jej największych przebojów udział w koncercie jest wyjątkowym wyróżnieniem i przyjemnością.  


„Czuję się ogromnie dumny i szczęśliwy, że udało mi się do tego projektu zaangażować najlepszych z najlepszych. Pomysł koncertu narodził się już ponad rok temu i bardzo intensywnie pracowaliśmy nad jego urzeczywistnieniem. Nawiązaliśmy współpracę – a może nawet lepiej powiedzieć przyjaźń – z mężem pani German, który bardzo nam pomógł w realizacji tego wymarzonego koncertu, zarówno jeśli chodzi o wsparcie merytoryczne jak i więź duchową. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć – a wszystkich Państwa zachęcam do oceny efektu naszej pracy samemu”  - mówi Dyrektor Generalny Królewskiej Orkiestry Symfonicznej Andrzej Rosa. 


W koncercie wystąpią:
Julita Mirosławska (sopran) Justyna Reczeniedi (sopran) Joanna Trzepiecińska (wokal)Krystian Krzeszowiak (tenor) Jacek Silski (wokal) Piotr Rafałko (tenor)Vladyslava Vdovychenko  (sopran) Zespół wokalny Soul City 


Kolejne koncerty w następujących terminach i miejscach:
02.06 Zielona Góra
07.06 Płock
15.06 Piła
16.06 Koszalin
05.07 Ełk
06.07 Sopot
07.07 Świnoujście
12.07 Czaplinek

---