Jesteś tutaj: Home » Kultura » Teatr » CIRQUE DU SOLEIL WYSTĄPI PO RAZ PIERWSZY W POLSCE 

CIRQUE DU SOLEIL WYSTĄPI PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

JUŻ W TEN CZWARTEK, CIRQUE DU SOLEIL WYSTĄPI PO RAZ PIERWSZY W POLSCE Z PRZEDSTAWIENIEM SALTIMBANCO!

 

WE WSPÓŁPRACY Z ALTER ART

 

Występy w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie 19 - 22 stycznia 2012

 

17 stycznia 2011

Cirque du Soleil rozpoczyna w tym tygodniu pierwsze występy w Polsce ze swoim sztandarowym przedstawieniem Saltimbanco.

 

O Saltimbanco:

Saltimbanco jest najdłużej granym widowiskiem Cirque du Soleil podróżującym po świecie. Od 1992 r. podbija sceny wyprzedanych sal na wszystkich kontynentach, mając w sumie ponad dwanaście milionów entuzjastycznych fanów.

Saltimbanco to Cirque du Soleil w swoim najlepszym wydaniu, emocjonujące i zmieniające się jak w kalejdoskopie święto zadziwiającego artyzmu i zwinności. Obsada Saltimbanco – pięćdziesięciu jeden wysokiej klasy artystów z dwudziestu krajów – wzbogaca przedstawienie o zapierające dech w piersiach akrobacje i pokazy niezwykłej sprawności zarówno w popisach solowych, jak i odegranych z epickim rozmachem scenach zespołowych - od niewiarygodnej równowagi, skoków i obrotów w „Chińskich masztach” czy „Rosyjskiej huśtawce”, przez rzucające wyzwanie grawitacji popisy na trapezie i bungee, zachwycającą publiczność żonglerkę i akrobacje rowerowe, po jedyne w swoim rodzaju występy klaunów. Techniczna precyzja i ekstrawaganckie dekoracje idą w parze z zachwycającymi, barwnymi kostiumami, nadzwyczajnym światłem, humorem, czarującą muzyką i magią. Pełne koloru, zabawy i zachwytu Saltimbanco jest przedstawieniem, na którym bawić się będzie cała rodzina.

Saltimbanco, z włoskiego „saltare in banco,” co dosłownie oznacza „skakać po ławce”, chwyta esencję miasta: pokazuje ludzi w nim mieszkających, podobieństwa i różnice między nimi, uliczny zgiełk, piętrzące się drapacze chmur. To autorskie widowisko jest zainspirowane miastem i jego kolorowymi mieszkańcami. Eklektyczny zespół postaci  widza do fantastycznego świata ze snów, do miasta wyobraźni, w którym różnorodność oznacza nadzieję.

O Cirque du Soleil:

 

Na początku, Cirque du Soleil tworzyło kilkunastu artystów ulicznych na czele z Guyem Laliberté – wielkim wizjonerem, do dzisiaj projektującym najważniejsze działania Cirque du Soleil. Projekt Laliberté stanowił zalążek zupełnie nowej wizji cyrku (Cirque Réinventé). W przedstawieniach zrezygnował z udziału zwierząt, a prosty cyrkowy humor zastąpił artystyczną rozrywką wysokiej klasy, wzbogaconą o elementy teatru i opery, bogate kostiumy i imponującą choreografię.

 

Poziom i skala widowisk sprawiają, że Cirque du Soleil gości na najważniejszych wydarzeniach, jak chociażby rozdanie Oscarów w 2002, czy przyciągającym rokrocznie największą widownię w Stanach Zjednoczonych finale Super Bowl w 2007 r. W światowej stolicy rozrywki – Las Vegas - jednocześnie granych jest aż siedem różnych spektakli w wykonaniu Cirque du Soleil. Cirque du Soleil występował także dla rodziny królewskiej w Dubaju, gdzie specjalnie dla niego jest budowana ogromna arena.

 

Obecnie, Cirque du Soleil jest wielką organizacją, zatrudniającą pięć tysięcy osób, w tym ponad 1200 artystów z niemal 50 różnych krajów. Cirque du Soleil zachwycił ponad sto milionów widzów w trzystu miastach i czterdziestu krajach na sześciu kontynentach, a do końca 2011 r. jego przedstawienia obejrzało dalsze 15 milionów. Międzynarodowa siedziba Cirque du Soleil znajduje się w Montrealu.

 

 

O Alter Art:

Alter Art to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób.

www.alterartshow.pl.

 

INFORMACJE O WIDOWISKU: 

SALA:  

Ergo Arena, Gdańsk/ Sopot

ul. Gospody 37, 80-344 Gdańsk

 

Repertuar (19 - 22 stycznia 2012)

Czwartek 19/01/12    20.00

Piątek 20/01/12          20.00

Sobota 21/01/12         16.00, 20.00

Niedziela 22/01/12    13.00, 17.00

 

CENY BILETÓW:  125 PLN, 190 PLN, 250 PLN

 

---