Jesteś tutaj: Home » Kultura » Felietony » Dlaczego szpitale mają długi? 

Dlaczego szpitale mają długi?

 

Dlaczego szpitale w Polsce mają problemy finansowe?

 

 

Czy nie jest przypadkiem tak, że personel szpitalny sam jest sobie winny, że szpitale są zadłużone a następnie zamykane. Czy nie jest przypadkiem tak, że można by było temu zapobiec gdyby organizacja szpitalna była lepsza. W Warszawie Szpital Wolski jest tego jaskrawym wręcz przykładem.

Jeszcze na początku 2012 roku na izbie przyjęć, chorzy czekali na wolne łóżko po kilka dni, bez jedzenia, picia, bez pościeli. Nie wszystkim zatem udawało się szczęśliwie doczekać wolnego miejsca w szpitalu choćby na korytarzu. Nie wszyscy zatem mieli szansę na wyzdrowienie, na  przeżycie, część chorych umierała na izbie przyjęć w oczekiwaniu na wolne łóżko.

Obecnie, czas oczekiwania na miejsce w szpitalu nie zmienił się, ale po interwencji mediów chorzy dostają przynajmniej coś do jedzenia, picia i do przykrycia - takie zielone papierowe prześcieradełko. Dlatego z głodu i pragnienia umrzeć im się nie da – mają znacznie podwyższoną szansę na przeżycie. Boję się myśleć, ilu ludzi mniej wyszło by żywych z izby przyjęć, gdyby nie interwencja mediów.

Natomiast w tym samym czasie, kiedy izby przyjęć są przepełnione, bo chorzy czakają tam w długiej kolejce na łóżko, na oddziałach szpitalnych dzieją się takie oto historie.  

Czytaj dalej http://polanda.pl/?p=277

---