Jesteś tutaj: Home » Kultura » Galeria fotografii » Fotografia dnia - Anna66 Andrzejewska "Humantria " 

Fotografia dnia - Anna66 Andrzejewska "Humantria "Anna66 Andrzejewska, fotografia 

 

O Annie66 kurator Galerii Negatyw Wojtek Kukuczka:

"Anna66 to niezwykła osobowość twórcza. Przeglądając jej portfolio, można odnieść wrażenie, że w sferze aktu i portretu jest w nim wszystko. Od poważnych, monumentalnych, niemalże barokowych portretów, poprzez surrealistyczne zestawienia ciała z rekwizytem, aż do groteskowych, balansujących na granicy kiczu scen rodzajowych. Przeglądając jej prace, nigdy nie wiem, co za chwilę mnie spotka. Mam wrażenie, że dziesiątki spośród jej fotografii są zaczątkami wybitnych dzieł.

Pomimo ogromnej rozpiętości tematycznej, koncepcyjnej i formalnej, w jej pracach można odnaleźć wspólne cechy. Na pewno ogromny szacunek do koloru, który wprawdzie pełni w pracach Anny różne zadania, jednak mam nieodparte wrażenie, że autorka po prostu go czuje i rozumie. Ładunek emocjonalny to także narzędzie doskonale autorce znane i używane z największą precyzją. Jednak moim zdaniem, najbardziej znamienne dla Anny66 jest zaskoczenie i umiejętność odnalezienia się w każdym temacie. 

W Humantrii nie ma koloru ani emocji, ale jest ogromna konsekwencja i spójność. W Humantrii autorka przedstawia postać w kontekście geometrycznych form, szuka relacji pomiędzy ciałem a figurą, skupia się na podziałach, kompozycji i boskiej geometrii. Cały cykl zachowany jest w minimalistycznej scenografii, która tym bardziej uwypukla podejmowany przez autorkę problem. Cykl bazuje na rozwiązaniach formalnych, aczkolwiek momentami wydaje się wkraczać w sferę treści i znaczeń. W moim przekonaniu jest to wyważony, przemyślany i interesujący cykl, który pokazuje jedno z wielu oblicz autorki."

www.anna66.carbonmade.com

---