Jesteś tutaj: Home » Kultura » Fotomodowo » Fotomoda - Dawid Klepadło 

Fotomoda - Dawid Klepadło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dawid Klepadło

Urodzilem sie w 1989 roku.
Fotografią interesuję się od małego dziecka. Moim pierwszym, ulubionym aparatem był Polaroid. Kolejnym był analogowy Kodak, który dostałem w prezencie świątecznym. A za swoje pierwsze zarobione pieniądze kupiłem profesjonalną lustrzankę, która służy mi do dziś. Jeśli chodzi o inspiracje, ufam głównie swojej wyobraźni, a pomysły konfrontuje z ludźmi, z którymi mam przyjemność współpracować. Razem z przyjaciółmi założyliśmy projekt pod nazwa: MUS OBRAZU. Zapraszamy do współpracy ludzi ze świata modelingu i staramy się wyłapywać z nich tę wyjątkowość, esencję, mus piękna.
Inspiruje mnie wszystko dookoła. Kocham ludzi i fascynują mnie ich twarze, a najbardziej te niedoskonałe, pełne zmarszczek, z których można wyczytać cierpkie historie. Mimo wszystko nie mógłbym być reportażystą. Fotografia dokumentalna wymaga konsekwencji, cierpliwości i wytrwałości, a ja jestem człowiekiem „w gorącej wodzie kąpanym”. Chaos ogarniam wspólnie z modelką/modelem, tworząc pewną doskonałą, piękną, magiczną historię. Fotografia mody musi być lekka. Zatrzymana klatka fashion, tworzy pewną bańkę mydlaną, pewną przysłonę rzeczywistości, rodzaj luksusu nieosiągalny przeciętnemu człowiekowi. W związku z tym mając świadomość dotkliwej, często bolesnej prawdy, chcę poddawać się iluzji i wierzyć w tę iluzję jaką tworzy fotografia mody.
Nie ukrywam, że uwielbiam zapach „Vogueâ”  i marzy mi się telefon od Emmanuelle Alt albo Anny del Russo, która zaproponuje mi zrobienie jakiejś sesji do magazynu.

---