Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Relaks » Gra w golfa jako przedmiot na uczelni 

Gra w golfa jako przedmiot na uczelni

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wprowadza nowe oryginalne zajęcia dla studentów. Gra w golfa na kierunku turystyka.

Od nowego roku akademickiego na kierunku turystyka i rekreacja w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie studenci będą mieć przedmiot gra w golfa.

Golf jest bardziej ekscytujący niż wyścigi, karty, spekulacje i związki małżeńskie – powiedział kiedyś Arnold Haultain. WSIiZ jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce wprowadza taką możliwość kształcenia.

Program zajęć pozwoli na przygotowanie się do egzaminu na tzw. zieloną kartę Polskiego Związku Golfa, czyli certyfikatu uprawniającego do wstępu i gry w golfa na polach golfowych w Polsce.

- Gra w golfa to jedna z najbardziej znanych dyscyplin sportu w świecie, ale także wspaniała forma rekreacji ruchowej. Wymaga strategicznych decyzji oraz taktycznych rozwiązań, tak potrzebnych w działalności biznesowej. Gra ta pozwala na nawiązanie interesujących kontaktów i znajomości. – wyjaśnia Jerzy Drupka z Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ.

Uruchomienie nowego przedmiotu w planie studiów na kierunku turystyka i rekreacja to powrót do tradycji. Przed drugą wojną światową czołowi gracze nie tylko z Polski spotykali się na polu golfowym Potockich w Julinie. W Łańcucie działa Podkarpacki Klub Golfowy, pod którego pieczą studenci WSIiZ będą uczyli się gry w golfa.

Dotąd wyróżnikiem kierunku turystyka i rekreacja w WSIiZ w Rzeszowie były obozy zimowy i letni, na których studenci poznawali tajniki jazdy na nartach, pływania, sportów wodnych itp. Od października będą mieli unikatową możliwość nauki gry w golfa w ramach studiów.

- Warto sprawdzić się w grze w golfa, pod żaglami oraz na stoku narciarskim. Na Podkarpaciu takie możliwości czekają na studentów turystyki i rekracji w WSIiZ w Rzeszowie - przekonuje Jerzy Drupka.

 

---