Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Makijaż » I będziesz Beauty! 

I będziesz Beauty!

Chcesz zmienić się nie do poznania? Wyglądać jak gwiazda modelingu albo Królowa Balu? A może po prostu chcesz się dobrze bawić w gronie przyjaciółek, a przy okazji nauczyć się sztuki znanej wtajemniczonym?

To wszystko jest możliwe, jeżeli tylko odwiedzisz warszawskie studio BeautyFashion, który wprowadziło nowy program szkolenia – uwaga! – nie tylko dla modelek. W trakcie warsztatów wszystkie Panie mogą m.in. opanować sztukę profesjonalnego makijażu fotograficznego, dowiedzieć się, jakie kolory i techniki makijażu są najlepsze dla ich typu urody, a na koniec wziąć udział w z profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Ekipa naszej redakcji spędziła z ekipą BeautyFashion prawie całą sobotę i był to wyjątkowo sympatyczny dzień, pracowity dzień i dzień pełen dobrej zabawy. Tak, tak, wizaż i stylizacja to z jednej strony wspaniała zabawa, po której radość i uśmiech wywołuje efekt uwolnionej wyobraźni i kreatywności, a z drugiej – ciężka i poważna praca, wymagająca wiedzy i doświadczenia, precyzyjnego i perfekcyjnego wykonania. Właśnie po to, by efekt tej pracy wzbudzał radość i zachwyt, a nie… żartobliwy śmiech.

Na szczęście, BeautyFashion to team profesjonalistów związanych zawodowo z fotomodelingiem. Główną wizażystką BeautyFashion jest Sylwia Żmijewska, która na co dzień zajmuje się profesjonalnym makijażem do produkcji filmowych i telewizyjnych, sesji zdjęciowych oraz pokazów mody. Sylwia współpracuje z wieloma polskimi gwiazdami, między innymi z aktorką Karoliną Borkowską, która w sobotę, z dziewczyny w dżinsach i T-Shircie i – no trudno, musimy to zdradzić – i bez makijażu przemieniła się w pięknego motylka, na widok którego każdy musi po prostu i od razu odlecieć. Sylwia, zwijając się jak w ukropie, co rusz wyciągając nowe pędzelki, pudry, kredki i inne akcesoria ze swojej magicznej szkatułki, wyczarowywała po kolei kobietę-wampa, elegancką Coco Chanel, modelkę emanującą zimnym, cyberpunkowym erotyzmem, czy wspomnianego już motylka, subtelnie, acz zalotnie trzepoczącego wyjątkowo długimi rzęsami. Nie wiem, jak ona to robi, ale na dodatek miała czas i ochotę, i taką podzielność uwagi, że po kolei objaśniała nam co, jak, dlaczego i po co robi!

Tak też wyglądają warsztaty organizowane przez BeautyFashion, projekt który powstał z myślą o modelkach, kobietach biznesu, z myślą o wszystkich dziewczynach, kobietach dla których profesjonalny wizerunek jest bardzo ważny lub po prostu mają ochotę zmienić swój wygląd. Nowością jest weekendowy kurs skierowany do modelek, w ramach którego uczestniczki otrzymają skoncentrowaną dawkę informacji i ćwiczeń związanych z techniką wykonywania profesjonalnego makijażu oraz indywidualne porady stylisty. Pierwszego dnia w programie są warsztaty z wizażu i analiza kolorystyczna, dzięki której każda z Pań dowie się w jakich kolorach wygląda najkorzystniej. Drugi dzień kursu to głównie ćwiczenia. Pod okiem wizażysty uczestniczki szkolenia będą mogły samodzielnie wykonać profesjonalny makijaż. Zwieńczeniem kursu będzie profesjonalna sesja zdjęciowa, a na dodatek każda uczestniczka otrzyma CD z materiałami z kursu oraz 20 profesjonalnie obrobionych zdjęć z sesji.

Najfajniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że z warsztatów może skorzystać każda z Was! To przecież super oryginalny i sympatyczny pomysł na zorganizowanie sobie wieczoru panieńskiego, weekendowego „biforka” czy po prostu wieczoru z przyjaciółkami, albo „dnia tylko dla siebie”, dla poprawy nastroju. A gwarantujemy, że nastrój poprawi Wam się już w trakcie wizyty w studiu BeatyFashion, gdzie wszyscy potraktują Was jak dobre, chętnie widziane  znajome. Na pewno poprawi się, kiedy spojrzycie potem w lustro czy obiektyw profesjonalnego fotografika. A co powiecie na świadomość, że po takim kursie… same będziecie w stanie zrobić sobie czy przyjaciółce taki szałowy makijaż? Chyba warto zafundować sobie, dodajmy, że bardzo niewielkim kosztem, taką odrobinę… luksusu. Zresztą, co tu dużo opowiadać. Jeden obraz wart jest tysiąc słów, obejrzycie sobie lepiej (poniżej) Sylwię przy pracy i efekty jej pracy.

Andrzej Kwaśniewski

wizaż i stylizacja: Sylwia Żmijewska
foto „making of”: Katarzyna Średnicka
sesja zdjęciowa: Piotr Stach
kostiumy: Katarzyna Kołakowska
modelki: Karolina Borkowska, Karolina Świderska

---