Jesteś tutaj: Home » Moda » Moda damska » Ikona mody dla wielu kobiet - ponadczasowa Jackie 

Ikona mody dla wielu kobiet - ponadczasowa Jackie

Ponadczasowa Jackie

Jest ikoną mody dla wielu kobiet na całym świecie. Przez media i opinię publiczną lat 60. uznana jedną z najpiękniejszych i najlepiej ubranych kobiet tamtych czasów. Mimo, iż Jacqueline Kennedy pożegnaliśmy kilkanaście lat temu, jej niepowtarzalny styl wciąż pozostaje potężną inspiracją dla współczesnych projektantów mody.

Szerokie spodnie szwedy, przywodzące na myśl modę lat siedemdziesiątych, rozkloszowana sukienka będąca odwzorowaniem stylu Audrey Hepburn czy spódnice z wysokim stanem to nie jedyne projekty Nife czerpiące inspirację z dawnych trendów. Współcześnie odwzorowana moda lat minionych jest jedną z dominujących tendencji w światowej modzie każdego sezonu, a dawne style niezmiennie fascynują amatorki modowych eksperymentów.

Jedną z wyjątkowo uwielbianych przez miłośniczki dobrego stylu ikon mody jest Jacqueline Kennedy. Istnieje kilka kultowych elementów garderoby kobiecej, kojarzonych z lansowanymi przez nią trendami, a jednym z nich są minimalistyczne żakiety i bluzki ze stójką i rękawkiem trzy-czwarte. Te charakterystyczne dla stylu Jackie topy stały się poruszyły wyobraźnię projektantów marki Nife.

Bluzki, zainspirowane szykiem Jacqueline Kennedy, to prosty, lecz bardzo efektowny  projekt. Luźno oplatające ciało, delikatnie taliowane i zwieńczone szeroką stójką doskonale komponują się zarówno z ołówkową spódnicą czy eleganckimi szwedami na kant, jak i w stylizacjach casualowych, na przykład w zestawieniu z niezmiennie modnymi cygaretkami. Wełniane bluzki Nife, będące odwzorowaniem minimalistycznego stylu Jackie mają również swój lżejszy odpowiednik  - serię topów z subtelnym dekoltem w łódkę w kilku najmodniejszych tej jesieni wariantach kolorystycznych. Która z nich jest propozycją stworzoną z myślą o Tobie?

---