Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Seks-rety » Jak mężowie spędzają wolny czas? 

Jak mężowie spędzają wolny czas?

Większość kobiet jest domowniczkami, na pierwszym miejscu stawiają rodzinę. Wolny czas spędzają sprzątając dom i pichcąc smakołyki dla pozostałych domowników i sprawia im to przyjemność.Zupełnie inaczej jest z mężczyznami, bo oni nie mają tak rozwiniętego instynktu opiekuńczego. Sposób spędzania wolnego czasu wpływa na rozwój relacji w związku. Okazuje się że większość mężczyzn wolny czasu spędza przed komputerem, przed telewizorem i grzebiąc przy samochodzie. Nie uczestniczą więc wystarczająco w życiu domowym co nie wpływa pozytywnie na dobre relacje między małżonkami. Mało interesują się żoną i dziećmi, nie znają ich potrzeb i nie są świadomi bieżących problemów. W takich związkach wszystko jest na głowie kobiety.

Oczywiście nie wszyscy mężczyźni wolny czas spędzają jednakowo, a jak to robią w głównej mierze zależy od wieku, wykształcenia i jego możliwości finansowych. Niewielu z nich propaguje aktywne spędzanie wolnego czasu na powietrzu, np. na działce, jeżdżąc na rowerze, grając w piłkę czy biegając. Mężczyźni którzy spędzają wolny czas czytając, chodzą do galerii są zdania, że domowe obowiązki powinny być podzielone a kobiety nie powinny poświęcać się tylko rodzinie i wychowaniu dzieci kosztem pracy zawodowej. Mężczyźni ci bardzo chętnie spędzają wolny czas z rodziną i często pomagają w kuchni. Uczestniczą aktywnie w życiu rodzinnym i takie związki w większości są długie i szczęśliwe.

Najmniej szczęśliwe kobiety są w związku z mężczyznami, którzy wolny czas spędzają wędkując lub kibicując na trybunach stadionów sportowych. Okazuje się, że oni bardzo niewiele czasu poświęcają rodzinie, nie pomagają żonie a w wolnym czasie wymykają się z domu zostawiając żonę z wszystkim zupełnie samą. Nie widzą w tym żadnego problemu bo są zdania, że to do kobiety należą wszystkie domowe obowiązki, a oni nie mają z tym nic wspólnego bo są przecież mężczyznami i już z racji tego są z nich zwolnieni. W takich związkach kobiety same wychowują dzieci, same wykonują prace domowe a oni im w niczym nie pomagają.

Najgorsze jest to, że nikt nie docenia ich starań i rzadko słyszą dobre słowo od swoich mężów. Niedoceniane kobiety często szukają dobrego słowa na zewnątrz i jak tylko przydarza im się okazja wpadają w objęcia kochanka.

Beata

---