Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Porady DLA KOBIET » Jak uniknąć porannego kaca? 

Jak uniknąć porannego kaca?

Jak złagodzić skutki kaca?

Jak uniknąć porannego kaca?

Jeśli wybierasz się na imprezę, przed wyjściem zjedz coś tłustego. Na imprezie sięgaj po alkohole białe jak, wódka, gin,  a zrezygnuj z whisky, rumu i brandy. Jeśli wybierasz wino, proponuję wina białe, które działa wolniej niż czerwone. Pamiętaj, że alkohol rozkłada się w organizmie powoli, około 30 mililitrów na godzinę, dlatego staraj się pić powoli.

Staraj się nie siedzieć tylko przy stole ale aktywnie się ruszać, tańczyć i rozmawiać. Nie pij tylko alkoholu, ale również wodę, soki i inne napoje bezalkoholowe. W żadnym wypadku nie pij dużej ilości szampana i innych win musujących, radzę również zrezygnować z mieszanek takich jak: rum z colą lub gin z tonikiem. Gaz w drinkach powoduje, że alkohol szybciej przenika do krwi.

 

Jak złagodzić skutki kaca?

Jeśli pomimo tych wszystkich rad, jednak rano budzi cię kac, to spróbuj przynajmniej złagodzić jego skutki. Mimo tego, że bardzo nie chce ci się wstać, zmuś się i poruszaj się. Wypij dwie szklanki wody aby szybko uzupełnić jej braki w organizmie. Następnie dużą szklankę soku grejpfrutowego, pomidorowego lub pomarańczowego, przyspieszy metabolizm organizmu.

Dobrze jest też wypić filiżankę kawy. Kofeina zwęża naczynia krwionośne. Jeśli opanujesz już mdłości, to wypij szklankę rosołu, może być nawet zwykły bulion, uzupełni niedobór sodu i potasu. Jeśli nie masz rosołu możesz zmiksować banana w jednej szklance mleka a następnie dosłodzić trzema łyżkami miodu. 

 

Tekst; Irmina Momentowicz 

---