Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Kobieta pracująca » Jak zapewnić sobie gwarantowaną emeryturę? 

Jak zapewnić sobie gwarantowaną emeryturę?

Emerytura jak na zachodzie

Podwyższ swooją emeryturę

Jak zapewnić sobie gwarantowaną emeryturę?

„Emerytura jest przywilejem a nie obowiązkiem”

Słyszycie, że emeryci mieszkający w krajach kapitalistycznych mogą jeździć na wakacje, stać ich aby podróżować po świecie. To nie państwo im gwarantuje wysokie emerytury, ale sami sobie te pieniądze odłożyli.   Skończyły się czasy socjalistyczne – sami tego chcieliśmy, i o to walczyliśmy.   

Musimy wreszcie zrozumieć, że w dużej mierze to od nas samych zależy, jaka będzie wysokość naszego świadczenia emerytalnego. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć inwestować, jednak im wcześniej tym lepiej.

Jest XXI wiek. Mało kto wie, na jakiej podstawie ma być wypłacane jego świadczenie emerytalne, a właśnie ta świadomość daje możliwość posiadania kontroli nad wysokością swojej emerytury.

Co miesiąc każdy Polak zatrudniony na Umowę o Pracę oddaje 1/5 swojej pensji do ZUS-u, który działa na przestarzałym systemie, mając nadzieję, że w ten sposób zapewni sobie spokojną starość.

Wyrzućmy z głowy ten komunistyczny jazgot. „Ale państwo o mnie zadba, przecież nie zostawi mnie z 400 zł emerytury”.  NIE MASZ RACJI!

Rozejrzyj się co dzieje się dookoła i zastanów się na co liczysz. Polegamy na systemie z XIX wieku. Ups! Przez 200 lat trochę się dookoła pozmieniało.

  1. James Young Simpson stworzył pierwsze środki znieczulające do operacji. Wcześniej 90% operacji kończyła się śmiercią przez to, że pacjenci umierali z bólu.
  2. Ludwik Pasteur wymyślił penicylinę. Te choroby, które teraz wydają się dla nas zabawne, wcześniej często były powodem śmierci.
  3. Florence Nightingale wpadła na genialny pomysł, żeby wyczyścić wojskowe szpitale. Okazało się. Śmiertelność w tych szpitalach spadła z 50%, na 25%.
  4. Robert Koch wymyślił szczepionkę na gruźlicę. (w roku 1890r. umarło 620 tysięcy osób na gruźlicę, w 1921r. po wynalezieniu szczepionki ta liczba spadła do 220 tys, w tej chwili  po dalszym rozwoju medycyny w przeciągu roku umiera około 12 tysięcy osób)

Jeśli sobie te wszystkie zdarzenia podsumujemy, możemy zauważyć, że od 1880 do 2010 roku, średnia długość życia wzrosła z 45 do 78 lat.

 

Co to ma wspólnego z emeryturami?

Otóż to, że jak kiedyś na emeryturę przechodziło 2% ludzi, to teraz do emerytury dożywa 60%. Mało tego, kiedyś rodziny były wielodzietne i miał kto na nas pracować. W tej chwili „w modzie” jest posiadanie jednego, bądź dwóch dzieci.

Nie obwiniajmy polityków za to, że mamy niskie emerytury i że podwyższają wiek emerytalny. Prawda jest taka, że z pustego worka nie wyjmiemy.

Weźmy sprawę naszej przyszłości w swoje ręce i zacznijmy skrupulatnie odkładać na naszą przyszłość.

W tej chwili instytucje finansowe proponują ogromny wybór IKE à indywidualnych kont emerytalnych, więc czas najwyższy poszukać odpowiedniego dla nas rozwiązania i być niezależnym od ZUS-u.

Jeśli jesteście gotowi aby wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zacząć inwestować na poczet swojej przyszłej emerytury, chętnie udzielimy bezpłatnych porad. We współpracy z największą w Polsce firmą – doradztwa finansowego, przeprowadzimy dla ciebie bezpłatną analizę, doradca wygospodaruje czas aby osobiście się spotkać z Tobą i pomóc Ci podjąć najkorzystniejsze decyzje.

 

Możesz skontaktować się z naszym doradcą finansowym telefonicznie.

 

Phinance - Dominik Zieliński

Tel; 537 528 105

---