Jesteś tutaj: Home » Moda » Dodatki » Kapelusz podnosi status społeczny kobiety 

Kapelusz podnosi status społeczny kobiety

Kapelusze Yvette Jelfs – Chapeau bas!

Kapelusz - oprócz praktycznej funkcji ochronnej, od początku pełnił rolę symbolu określającego status społeczny i materialny. W każdym kręgu kulturowym oznaczał szacunek, podkreślał stan cywilny, wyznanie lub grupę zawodową. Yvette Jelfs – nazywana w Anglii wielką damą kapeluszy – od lat tworzy nakrycia głowy dla wyższych sfer.

Yvette Jelfs miłość do wyszukanych i stylowych nakryć głowy przejęła od babci, a swoje pierwsze modele zaczęła projektować już w wieku 8 lat. Już jako samodzielna projektantka rozpoczęła współpracę z dużymi sieciami odzieżowymi i znanym londyńskim domem handlowym Harrods. W 2011 roku miliony widzów oglądających ceremonię ślubną księcia Williama i Kate Middleton mogły podziwiać wykonane przez nią czapki do mundurów galowych Pana Młodego i jego brata, księcia Harry’ego.


Do moich ulubionych modeli należą kapelusze, które można założyć na więcej niż jedną okazję. Wykonanie zajmuje aż 2 tygodnie i szkoda, aby klientka pokazała się w nim tylko raz. Najlepsze kapelusze można nosić przez cały dzień, nie czując ich na głowie. O ich obecności powinny przypominać nam jedynie liczne komplementy i wyrazy uznania. Najważniejszy jest taki dobór nakrycia głowy, by pasowało ono do osobowości, rysów i owalu twarzy. Nie pozwoliłabym klientce opuścić salonu w czymś niekorzystnie dla niej skomponowanym” – mówi modystka, Yvette Jelfs.


Yvette Jelfs bardzo dba o komfort i wygodę swoich klientów. Wszystkie kapelusze są wykonywane ręcznie z lokalnych materiałów i dekoracji produkowanych przez brytyjskich dostawców. Wyjątek stanowią dekoracje kwiatowe sprowadzane z Niemiec, ponieważ tamtejsi producenci nadal wykonują je ręcznie.

 


---