Jesteś tutaj: Home » Kultura » Muzyka » Koncert JOE SATRIANI – WARSZAWA 

Koncert JOE SATRIANI – WARSZAWA

 

 

 

 

 

Joe “Satch” Satriani (ur. 15 lipca 1956 w Nowym Jorku) – amerykański gitarzysta wirtuoz, wokalista oraz kompozytor.

Zaczął grać na gitarze w wieku 14 lat, gdy dowiedział się o śmierci Jimiego Hendrixa, którego był fanem. Wcześniej trenował futbol amerykański.

Koncert JOE SATRIANI – WARSZAWA

Od 1971 roku, czyli już w wieku piętnastu lat, Satriani był nauczycielem gry na gitarze. Jego uczniami byli m.in. Steve Vai, David Bryson (Counting Crows), Kirk Hammett (Metallica), Alex Skolnick (Testament), Larry LaLonde (Primus), Charlie Hunter oraz wielu innych. W następnych latach grał z muzykami jazzowymi, co znacznie wpłynęło na jego styl. Byli to m.in. Lennie Tristano i Billy Bauer.

W latach 80. Joe Satriani grał koncerty z Mickiem Jaggerem oraz brał udział w wielu sesjach nagraniowych różnych zespołów. W latach 90. XX w. na kilka miesięcy zastąpił na koncertach gitarzystę Deep Purple – Ritchiego Blackmore’a.

Koncert JOE SATRIANI – WARSZAWA

Pierwszy jego solowy album został wydany w 1986 roku i nosił tytuł Not of This Earth. Za następne płyty – Surfing With the AlienFlying In A Blue DreamThe Extremist – artysta był nominowany do nagrody Grammy.

W 1996 Satriani stworzył formację G3. Oprócz niego udział w projekcie brali Steve Vai, Adrian Legg, Paul Gilbert, Eric Johnson, Yngwie Malmsteen,John Petrucci, Kenny Wayne Shepherd i Robert Fripp. Grupa odbywała trasy koncertowe w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Od 2009 gitarzysta formacji Chickenfoot wraz z wokalistą Sammym Hagarem (dawniej w Van Halen i Montrose), basistą Michaelem Anthonym (dawniej w Van Halen), perkusistą Chadem Smithem (grającym również w Red Hot Chili Peppers). Zespół nagrał w 2009 roku płytę, która zawiera bardzo mało z klimatów utworów Van Halen, a sporo ze stylu Satrianiego.

 

 

Wystąpią: Joe Satriani
W dniu: 2013-07-06
Miejsce: Warszawa Stodoła, ul. Stefana Batorego 10
(Mazowieckie)
Cena biletów: 130 zł / 140 zł

 

---