Jesteś tutaj: Home » Dla dzieci » O dzieciach, dla dzieci » Latająca maszyna film oscarowych twórców 

Latająca maszyna film oscarowych twórców

Twórcy Oscarowej animacji „Piotruś i wilk” powracają z kolejnym bajkowym arcydziełem. Przeznaczona dla najmłodszych widzów i publiczności familijnej „ Latająca maszyna” to bezprecedensowe przedsięwzięcie w historii produkcji filmowej w Polsce i na świecie. Stworzony w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000m2 film jest największą, europejską animacją tego roku. Do jej powstania zaangażowano czołowych animatorów świata, dzięki którym zrodziła się ta pełna rozmachu podniebna podróż po najpiękniejszych miastach Europy. Historia magicznej machiny, godna porównań z pixarowskim „Odlotem” z łatwością zdobędzie serca widzów w każdym wieku.

 

Reżyseria: Martin ClappGeoff LindseyMarek Skrobecki

Scenariusz: Geoff LindseyMarianela MaldonadoRobin Todd

Animacja: Tim Allen („Miasteczko Halloween”, „Gnijąca panna młoda”, „Fantastyczny Pan Lis”, „Piotruś i Wilk”), Andrew Spilsted („Fantastyczny Pan Lis”, „Wallace & Gromit”, „Uciekające kurczaki”), Kim Blanchette („Koralina i Tajemnicze Drzwi”, „Jurassic Park”, „Toy Story”) i inni

Występują: Heather Graham („Kac Vegas”), Lang LangAnna Dereszowska(głos – polska wersja językowa)

 

 

Twórcy nagrodzonego Oscarem® filmu „Piotruś i wilk” przedstawiają imponującą rozmachem i nowatorstwem animacji oraz efektów specjalnych, pierwszą zrealizowaną w Polsce superprodukcję w technologii stereo 3D, wykorzystanej przez Jamesa Camerona w „Avatarze”. Przygodowy film dla całej rodziny zabiera widzów w emocjonującą podróż śladami najsłynniejszego polskiego kompozytora. Międzynarodowa koprodukcja zrealizowana w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina to fantastyczny dowód na to, że jego muzyka może zdobyć serca widza  każdym wieku. 

 

„Latająca maszyna” powstawała w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000m2. W realizację zaangażowano ponad 200 animatorów, specjalistów od efektów specjalnych, plastyków tworzących scenografię, lalki i kostiumy, w tym czołowe nazwiska z branży, znane z takich tytułów jak „Piotruś i wilk”, „Fantastyczny Pan Lis” „Koralina i Tajemnicze Drzwi”, „Toy Story”, „Wallace & Gromit”, „Gnijąca Panna Młoda”, „Uciekające kurczaki” czy „Jurassic Park”. W części aktorskiej widzowie zobaczą hollywoodzką gwiazdę Heather Graham(„Kac Vegas”). Obrazowi towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina, w wykonaniu światowej sławy wirtuoza fortepianu Lang Langa.

 

Na akcję filmu składają się dwie historie, w których kluczową rolę odgrywa magiczna machina, unosząca bohaterów w podniebną odyseję, godną porównań z pixarowskim „Odlotem”. W części pierwszej dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, który skrywa niezwykłą tajemnicę. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie. W części drugiej – londyńska bizneswoman Georgie, para jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D, gdzie czeka ich misja sprowadzenia latającej machiny z powrotem do Polski.

 

---