Jesteś tutaj: Home » Kultura » Teatr » Liminalna wraca na warszawskie deski 

Liminalna wraca na warszawskie deski

Liminalna wraca na warszawskie deski. Krwawa bajka o dorosłych księżniczkach i królewnach, których historie zaczynają się tam, gdzie zazwyczaj pada zdanie „żyli długo i szczęśliwie”18 i 19 czerwca  br.  warszawska publiczność będzie  miała okazję obejrzeć  spektakl Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ LIMINALNA.

Jestem snem, którego nie wolno mi śnić w reżyserii Marty Ogrodzińskiej.

Pokazy odbędą się o godzinie 20:30 na Hożej 51, w dawnej fabryce serów – nowej przestrzeni działań twórczych na warszawskiej mapie kulturalnej.

Bajki są nieodłącznym elementem dzieciństwa.

To one uczą właściwych postaw moralnych, wrażliwości, rozpoznawania tego co jest dobre, a co złe. Pobudzają wyobraźnię, pozwalają identyfikować się z bohateramii budować w ten sposób własną tożsamość. 

To przecież oczywiste, że małe dziewczynki to księżniczki czy królewny z jakiejś bajki. Ale co się z nimi dzieje gdy bajka się kończy? Gdy małe księżniczki stają się dorosłymi królowymi? Co kryje się pod „żyli długo i szczęśliwie”? Coś powbijali nam do głowy, ale nie wiadomo co z tym zrobić.LIMINALNA.

Jestem snem, którego nie wolno mi śnić to historia pięciu dziewczyn, historia w której każda musi zmierzy się ze swoją bajką. Dorosłe już królowe stają do konkursu piękności. Co z niego wyniknie okaże się na Hożej 51.


LIMINALNA to interaktywny projekt, który jest efektem kilkumiesięcznej pracy warsztatowej Grupy. Porusza ważne kwestie społeczne, które wciąż zbyt łatwo spychane są na margines,o których mówi się zbyt mało. Spektakl przygotowany został pod auspicjami Międzynarodowej Organizacji na Rzecz Praw Człowieka AMNESTY INTERNATIONAL w ramach akcji STOP Przemocy Wobec Kobiet. Spektakl wygrywa wszystkie festiwale, na które jest zapraszany.

---