Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Makijaż » Makijaż - KOCIE OKO 

Makijaż - KOCIE OKO

 

Makijaż „ Kocie oko” szalenie kobiecy i zmysłowy, podkreślający seksapil i pobudzający zmysły, intrygujący. Nie bez powodu nazwany ” koci „ ponieważ tak jak to zwierze bywa czasem  drapieżny innym razem delikatny. Ma podkreślać bardzo indywidualnie osobowość każdej z nas.

 Charakterystyczna  kreska na powiece była  niejednokrotnie wykorzystywana do podkreślenia urody  przez gwiazdy ekranu czy sceny muzycznej na przestrzeni czasów i stylów. 

Zalotne kocie spojrzenie zostało już wpisane do kanonu i klasyki makijażu, dlatego  ten styl jest uniwersalny i  przy niewielkich modyfikacjach możemy stosować go na różne okazje.

Świetnym przykładem  jest wizerunek Amy Winehouse  nieżyjącej już ale współczesnej piosenkarki której muzyka łączyła  w sobie mieszankę  stylu : jazz,  soul  i r’n’b  . Wizerunek gwiazdy został   zapożyczony z lat 50-60 czyli charakterystyczna fryzura- wysoko rozbudowany kok w gorę i  mocny akcent  na oku w postaci  kreski. W garderobie gwiazdy królowały kloszowane sukienki z mocnym wcięciem talii na cienkich ramiączkach, kolorowe buty na platformie , szerokie opaski na włosach.  

  Jej wizerunek niewątpliwie miał, miedzy innymi, bardzo duży wpływ na jej karierę muzyczna i rozpoznawalność na całym świecie.

Makijaż Ami, któremu chcę poświęcić więcej uwagi i który postaram się tutaj odtworzyć , podkreślał  niewątpliwie jej charyzmatyczną i indywidualną osobowość.

 Proponuję ten makijaż wersji oryginalnej każdej kobiecie która lubi zwracać na siebie uwagę,  pragnie być intrygująca jak również w wersji spokojniejszej kobietom które stawiają na styl klasyczny i stonowany, ciepły i tajemniczy.

Kształt oka nie ma znaczenia!

Nie odradzam jej absolutnie kobietom o powiekach małych i schowanych, zawsze wtedy rysunek kreski można namalować za pomocą cienia nanoszonego na mokro na zewnętrznym kąciku oka , lub zaczynając rysunek kreski od  mniej więcej środka oka rysując cienka linia tuż na rzęsą poprzez zewnętrzny kącik oka, przechodząc w grubsza kreskę.

 Makijaż wykonujemy początkowo na przymkniętym oku a następnie  wykańczamy na otwartym w ten sposób przedłużamy naturalną linie oka i powiększamy je. Pamiętamy również w tym wypadku o zaakcentowaniu  dolnej powieki delikatnym cieniem, w ten sposób nie spowodujemy ze oko stanie się małe.

 

 Wszystko można umiejętnie wkomponować, nie mniej należy pamiętać o tym ze uniwersalność kreski należy traktować bardzo indywidualnie zwracając uwagę na kształt oka .

  Kreska jest akcentem w  makijażu, który każda dziewczyna pragnie sobie czasami namalować, dlatego postanowiłam pokazać mała instrukcje i zdradzić kilka małych sztuczek i sposobów jak namalować taka kreskę w przypadku gdy górna powieka wcale nie jest duża .

  1.  Wykonuje mała aranżacje fryzury w stylu Ami Winehouse w wersji light odsłaniając

buzię naszej modelki bez makijażu, analizuję jej rysy.

Twarz naszej modelki Magdy to piękna cera i przenikliwe brązowe spojrzenie z niewielka powieką .Wyraźny łuk brwiowy , niewielki nos i normalnej wielkości usta .

 Najważniejszym elementem naszego makijażu będą oczy i to na nich powinna skupić się cała uwaga , dlatego usta należy pomalować subtelną szminka .

 

2.  Wykonuje make-up no make-up , czyli makijaż niewidoczny który podkreśli naturalne rysy modelki. W tym wypadku skupiam się nad malunkiem oczu kładąc grubo cień bazę w kolorze cielistym , lub kredowym  na ruchoma powiekę i podkreślam kość nad powieka ruchomą cieniem w kolorze naturalnego różu. W ten sposób  w sposób znacznie powiększam powiekę .

Pamiętam o dolnej powiece, którą znacznie akcentuję śliwkowym cieniem w postaci kreski którą przeciągam  do zewnętrznego kącika oka .

Policzki akcentuje ciepłym różem  , usta zaznaczam subtelną szminka .

 

3.  Do wykonania grubszej kreski dobrze jest wykorzystać grubą kredkę do makijażu oka, która tworzy ten sam efekt co cień nakładany na mokro za pomocą pędzelka. 

  Miejsce i sposób aplikacji można zaobserwować na zdjęciu .

Możemy również położyć taką kreskę na cała powiekę zaczynając od kącika wewnętrznego ale pamiętajmy wtedy o rozjaśnieniu jasnym cieniem, najlepiej bazowym, wewnętrznego kącika oka  delikatnie przechodząc i wyprowadzając jasny cień do podkładu  na górne skrzydełko nosa .

4 . Po aplikacji kreski kredką jeszcze raz  korygujemy linie jasnym cieniem po powiece i dorzucamy ten sam cień tuż pod łuk brwiowy .

Do wykończenia kresek w wyraźną linie stosujemy eye-liner którego aplikujemy tuż nad górna rzęsą i wyostrzamy końcówki zewnętrzne kresek . Możemy, ale nie koniecznie, pomalować całość nanosząc eye-liner na kredkę , ale to już wykonujemy w przypadku gdy chcemy wzmocnić efekt. Ja postanowiłam wyostrzyć i wzmocnić jedynie kontury i kreskę tuż nad rzęsa .Tuszujemy rzęsy dość obficie  lub doklejamy sztuczne .

Całość wykańczamy transparentnym pudrem. Rozpraszamy w ten sposób wszelkie  cienie i brzegi położonego różu tak żeby buzia stała się jak najbardziej naturalna .

Dziewczyny zachęcam do zabawy z makijażem i życzę dobrej zabawy w wykonanym makijażu . Pamiętajcie o swojej kobiecej indywidualności, która warto pokazać.

 

 

 

Modelka Magda Gierczak 

Fotograf  Jarosław Boczkowski Tel 603042418

Stylizacja , makijaż i fryzura Anna Ładny  Tel 608474313

---