Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Zdrowie » Młodzież nie oszczędza mózgów 

Młodzież nie oszczędza mózgów

Młodzież nie oszczędza mózgów!

Młodzież nie oszczędza mózgów!

Złośliwi twierdzą, że młodzież w większości w ogóle ich nie używa? No proszę, a oni ich wręcz nie oszczędzają! Niestety – w sensie dosłownym. Rozbijając i niszcząc.Kampania „Broken Teens” („Rozbici Nastolatkowie”) przygotowana została w styczniu br. przez agencję Esparza Advertising na zlecenie MADD New Mexico, która jest największą na świecie organizacją wspierającą ofiary przestępstw i liczy ponad 3 miliony członków. Kampania skierowana jest głównie do ludzi młodych i uświadamia o destrukcyjnym wpływie picia alkoholu na mózg.

Trzy plakaty oraz spot przedstawiają dosłownie uszkadzanie sobie mózgu przy pomocy butelki z alkoholem. Reklamy przestrzegają: „When you drink, the law isn’t the only thing you’re breaking” (Pijąc, łamiesz nie tylko prawo), „This isn’t the only way - drinking causes brain damage” (To nie jedyny sposób – picie powoduje uszkodzenie mózgu) i ”Drinking can damage a lot more than just your reputation” (Picie może zniszczyć o wiele więcej niż tylko twoją reputację).

Nadmierne picie alkoholu może prowadzić nie tylko do uzależnienia, ale i do bezpośredniego niszczenia mózgu. Alkohol szybko dociera do mózgu i niszczy szare komórki, które się nie regenerują. Skutkiem tego jest osłabiona pamięć oraz świadomość. Co więcej, alkohol wpływa na wszystkie części mózgu odpowiedzialne za koordynację, kontrolę emocjonalną, myślenie, podejmowanie decyzji oraz mowę. Według badań, wpływ alkoholu jest o wiele bardziej tragiczny w skutkach u młodzieży niż u dorosłych, jako że mózg człowieka rozwija się do ok. 25 roku życia, a alkohol może przerwać tworzenie się nowych sieci w mózgu odpowiedzialnych za uczenie się oraz pamięć. Uszkodzenia mózgu w wieku młodzieńczym mogą być długotrwałe, a nawet nieodwracalne.

Szczególne wrażenie robi poniższy wideoklip wchodzący w skład kampanii

---