Jesteś tutaj: Home » Moda » Moda męska » Moda męska - kurtka skórzana 

Moda męska - kurtka skórzana

"Druga skóra - Belstaff"

Kurtka skórzana na stałe wpisała się w historię popkultury, subkultury i totalnego lifestylu. Jim Morrison, Che Guevara, Brad Pitt - to tylko niektóre osoby spośród rzeszy fanów "drugiej skóry". Przez wiele lat produkt jakim jest popularna "leather jacket" stał się synonimem pełnego luzy, wolności przekonań, ale jednocześnie klasy i stylu.

Charakterystyczny feniks w logo, najlepsza woskowana i olejowana, egipska bawełna – nieprzerwanie ten sam sposób wykonania od 1924 r. - kurtka Belstaff - kultowa już, pożądana i znana wszystkim od prawie stu lat. Zachwyca nie tylko fasonem, ale także materiałem. Od 1943 r., kiedy to powstał sięgający do bioder model Black Prince to najlepiej sprzedający się wodoodporny ubiór wszech czasów, który rocznie znajduje nowych nabywców w ilości 40 tys. na całym świecie.Począwszy od wojska, przez pilotów, motocyklistów, a nawet rewolucjonistów, kurtki Belstaff ostatecznie zachwyciły również Hollywood. Model Howard Jacket, skórzaną kurtkę lotniczą zaprojektowaną w latach 40' XX w., w filmie Aviator można było zobaczyc na muskularnym torsie samego Leonarda Di Caprio, ale to nie wszystko. Znaczące drugoplanowe role odegrała także między innymi w takich produkcjach jak: "Terminator", "Amelia", "Ocean's Twelve", "Wojna Światów", "Turysta", czy "Powrót Supermena".

 

Twórca marki - Harry Grosberg byłby dziś dumny ze swojego imperium, którym obecnie zarządza projektant Franco Malenotti. Od roku 2004 firma należy do Italian Clothing Company.

W Polsce najnowsze kolekcje dostępne są w krakowskiim Butiku LOUVE (Pasaż 13, Rynek Główny) oferujący modele z najnowszej linii oraz akcesoria marki Belstaff. 

 

 

Zapoznaj się z ofertą krawatów i szali marki Pierre Cardin w sklepie internetowym http://www.adamtie.com/kategoria/60/pierre-cardin-szal-zimowy-welniany/


Firma Adam sp jawna jest  wyłącznym i jedynym licencjobiorcą jedwabnych krawatów, muszek i szali wełnianych marki Pierre Cardin na terenie całej Polski. Tu kupisz z całą pewnością oryginalny wysokiej jakości produkt. ---