Jesteś tutaj: Home » Moda » Moda damska » Moda prosto z Brukseli wkracza do Polski 

Moda prosto z Brukseli wkracza do Polski

Brukselska moda wkracza do Polski

Bruksela, stołeczny Region Królestwa Belgii, stolica Europy może pochwalić się również wieloma wybitnymi kreatorami mody. 22 listopada 2011 r. po raz pierwszy grupa projektantów i firm ze świata Mody Brukselskiej przybędzie do Polski aby zaprezentować swoje najnowsze kolekcje oraz spotkać się  z potencjalnymi polskimi agentami i dystrybutorami oraz mediami.

22 listopada br., w ramach Dni Belgijskich, podczas uroczystości Brussels Fashion – Contact Day, organizowanego przez Brussels Invest&Export w Ambasadzie Królestwa Belgii będzie okazja poznać kilkoro  utalentowanych przedstawicieli mody z Brukseli : Y-Dress?, Scabal, Rocio Pasalodos i Lune A Tic.

               Aleksandra Paszkowska – pochodząca z Polski założycielka marki Y-Dress. Pracowała we Włoszech dla Ermenegildo Zegna i Gucci, a 8 lat temu postawiła na swoją firmę, która z powodzeniem podbija świat mody kobiecej. Y-dress to kreacje „na każdą okazję, czas i miejsce, wielofunkcyjne, łatwe do zmiany zastosowania i całkowitej transformacji”. Spódnica może w 3 sekundy zamienić się w suknię koktajlową,

para spodni staje się T-shirtem, ręcznik przeistacza się w sukienkę plażową z kieszenią a spódnica z koła –  piknikowym pledem.

                W męskim świecie mody marka SCABAL od samego początku kojarzona jest z najwyższą  starannością kroju i doskonałą jakością tkanin. Dwa razy w roku Scabal przedstawia nowe kolekcje tkanin. Ciekawostką jest, że z każdej kolekcji wyróżniona zostaje jedna wiodąca tkanina, która zostaje połączona z fikcyjną postacią męską. W ten sposób ma ona swojego „ojca chrzestnego” i nieomal nabiera żywej osobowości, która ma inspirować, ułatwiać wybór tkaniny oraz uosabiać różne możliwości designu. 

Marka istnieje na polskim rynku od 10 lat, w tym czasie zdobyła sobie rzesze stałych, lecz bardzo wymagających klientów.

 

                Gościem Fashion Day będzie również Hiszpanka Rocio Pasalodos. Pokaże swoją najnowszą kolekcję oraz wymieni się doświadczeniem współpracy z kobietami, które są  główną grupą docelową jej  firmy.
Rocio Pasalodos od 20 lat prowadzi  markę pod swoim nazwiskiem.  Jej kolekcje charakteryzują się funkcjonalnością i oryginalnością, a ubrania tworzone są z myślą o zachowaniu komfortu i swobody ruchów przy codziennych czynnościach kobiet aktywnych zawodowo.

                Lune A TIC, marka istniejąca od 3 lat na belgijskim rynku, pokaże jak łączyć filozofię wschodu

 z funkcjonalnością i aktualnymi trendami w modzie. Rachida Aziz – główna projektantka marki - dedykuje swe kreacje kobietom ceniącym sobie styl elegancki, kobiecy ale i wygodny, łatwy do zastosowania i tworzenia wielu kombinacji. Opracowując nowe sylwetki w każdym z zaproponowanych przez siebie wzorze kieruje się zmysłem elegancji, praktyczności i wygody. Cechy wyróżniające stroje Lune A TIC to wykorzystanie w kolekcji materiałów i włókien w 100% naturalnych, takich jak bawełna, wiskoza, len czy wełna.---