Jesteś tutaj: Home » Kultura » Muzyka » Nosowska - 30 listopada na scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego 

Nosowska - 30 listopada na scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego

Katarzyna Nosowska

Zespół Hey

 

 

 

 

Już 30. listopada, w ramach 3. edycji Targów Co Jest Grane, na scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego wystąpi Katarzyna Nosowska z zespołem Hey. 

Katarzyna Nosowska to niezwykle utalentowana wokalistka polskiej sceny muzycznej. Kiedyś kojarzona głównie z działalnością zespołu Hey, od kilkunastu lat z sukcesem prowadzi swoją karierę solową. Nosowska brała udział w dziesiątkach wydarzeń muzycznych, a najlepszym świadectwem jej ogromnego talentu jest dorobek 21 Fryderyków - najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce. 

Kariera Katarzyny Nosowskiej sięga 1989 roku, kiedy to miał miejsce jej pierwszy występ publiczny na scenie. Największym sukcesem wokalistki jest współpraca z rockowym zespołem Hey. Występowała także gościnnie na płytach wielu znanych artystów, między innymi Piotra Banacha czy Pidżama Porno. Jej pierwsza solowa płyta ukazała się w roku 1996. Od tej pory wydała już 6 solowych albumów, z czego większość z nich uzyskała miano Złotej oraz Platynowej Płyty.

W maju 2010 roku Nosowska została uznana za najlepszą wokalistkę w Polsce przez niezależny magazyn „Machina”, a w 2013 roku odznaczono ją Złotym Krzyżem Zasługi. Charakterystyczny głos oraz charyzmatyczne usposobienie wokalistki od lat tworzą wyjątkowy klimat na jej koncertach. 

Koncert Katarzyny Nosowskiej:
30.11.2013 – Warszawa, Don't Panic Stage (Teatr Dramatyczny)/Cafe Kulturalna.

 
Źródło: http://tixar.pl/

---