Jesteś tutaj: Home » Kultura » Sztuka » O projekcie City as Studio 

O projekcie City as Studio

W PIĄTEK, 7 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 19
W PROJEKCIE KORDEGARDA, ul. Gałczyńskiego 3

 

W czasie wernisażu kuratorzy opowiedzą o projekcie City as Studio, odbędzie się także performans Indera Salima.


Miasto — pracownia jest pokazem projektów indyjskich artystów i specjalistów z różnych dziedzin, którzy uczestniczyli w programie Sarai prowadzonym przez Ośrodek Studiów nad Społeczeństwami Rozwijającymi się z siedzibą w Delhi — jedną z wiodących instytucji badawczych w Indiach, podejmującą krytyczną myśl na temat rozwoju, głównie w odniesieniu do południowej Azji. Celem projektu Miasto — pracownia było włączenie współczesnej praktyki artystycznej w przestrzeń dzisiejszego miasta, a efektem zainicjowanie rozmaitych procesów kulturotwórczych w różnych miejscach w Delhi. Uczestników poproszono o wyobrażenie sobie, że ich pracownią jest miasto, a jego realia — materiałem. W ramach projektu spotkali się artyści wizualni, filmowcy, tancerze, pisarze, urbaniści, edukatorzy, pracownicy kulturalni. Wraz z wciąż nową publicznością tworzyli oni dzieła sztuki w przestrzeni publicznej, miniwystawy, instalacje, akcje i happeningi, publikacje, prace dźwiękowe, filmy, prace w oparciu o internet i technologię komórkową, a także powieści graficzne, graffiti oraz propozycje architektoniczne.

 

Wystawa prezentuje wybór projektów artystycznych powstałych w ramach programu Miasto — pracownia, dokonany przez Amitabha Kumara i Indera Salima. Pokaz ma charakter gry z elementami dokumentacji pewnych procesów i praktyk, zatem oprócz informacji wnosi również materiały, energie i dialogi.

 

kurator: Amitabh Kumar
artysta, mentor projektu: Inder Salim
kurator Projektu Kordegarda: Magda Kardasz
współpraca: Adam Repucha

 

Wystawa prezentowana w dniach 8.10 – 20.11.2011.

 

Sarai. Miasto — pracownia jest kolejną prezentacją w ramach cyklu Pokój z widokiem w Projekcie Kordegarda .

 

Przypominamy, że do 6 listopada 2011 trwa w Zachęcie wystawa współczesnej sztuki z Indii, zatytułowana Pokolenie przemiany.

---