Jesteś tutaj: Home » Kultura » Muzyka » One - warszawska kapela Adama Malickiego - Płyta Njoyin 

One - warszawska kapela Adama Malickiego - Płyta Njoyin

Warszawska kapela ONE powstała na początku 2011 roku z inicjatywy 16-letniego wówczas Adama Malickiego. Ten wirtuoz gitary, pasjonujący się grą na niej od 6-go roku życia, w ciągu kilku miesięcy stworzył nadzwyczaj dojrzały materiał na debiutancką płytę Njoyin’. Adam jest kompozytorem utworów, autorem tekstów i twórcą aranżacji wszystkich utworów na płycie. Swoją pasją do muzyki rockowej zarazili go jego nauczyciele - m.in. Piotr Lemański, Ryszard Sygit Sygitowicz (PERFECT), Michał Mad Mike Jabłoński (VOLVER) ale także Paul Gilbert (Mr.BIG). Stałymi członkami kapeli są: basistka i klawiszowiec- Aga Wachowska – absolwentka dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w  Warszawie oraz charyzmatyczna, obdarzona niezwykłym głosem wokalistka Gosia Zapaśnik. Na instrumentach perkusyjnych gra Wojtek Bylica, a na drugiej gitarze - Michał Mad Mike Jabłoński (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach). Łukasz Makowski jest basistą, zaś Marcin Furman – wokalistą.

One - warszawska kapela

        Adam Malicki jest laureatem wielu festiwali, m.in. Międzynarodowego Konkursu Gitary Elektrycznej w Londynie oraz zdobywcą I-go miejsca i Nagrody Publiczności w Konkursie  Piosenki Niemieckojęzycznej DAHL.

        W czerwcu 2012 roku, w Studiu Nagrań Winicjusza Chrósta w Sulejówku, zakończono nagrania do debiutanckiej płyty zespołu – Njoyin’.

 Według Winka Chrósta- realizatora dźwięku i właściciela studia nagrań, płyta ONE jest najlepszą produkcją studia w całej jego historii. Studio Winka istnieje od lat osiemdziesiątych, a nagrywali w nim wielcy polskiej muzyki rockowej!  Do sukcesu przyczynił się również Ryszard Sygit Sygitowicz- producent płyty. Na krążku znajdują się fenomenalne wolne kawałki jak tytułowy NJOYIN’ odnoszący sukcesy na portalu YouTube

(3.400.000 wyświetleń!) czy porywający  MONK FUNK (z ponad 84 000 odsłon). Zaskakujący ALL I WANT z subtelnym vocalem Agi Wachowskiej prowadzącej „miłosny dialog” z Adamem Malickim ma szansę spodobać się młodszej części słuchaczy. GOTTA, czy INNOCENT ROMANTIC w wykonaniu Marcina Furmana, ale i FIRE EXIT z vocalem Gosi wyróżniają się beatem, melodyjnym refrenem i każdy z nich może stać się przebojem. Mocny SQUADRON 303 to historia polskiego dywizjonu 303, GRUNGE porównywany jest brzmieniowo do legendarnej METALLICY, zaś jedyny kawałek po polsku- TEMPERATURA, zachwyca świeżością.

Płyta Njoyin’ zespołu ONE zyskuje wiele pochwał na antenie Radiowej Trójki (w audycji Piotra Barona „3 wymiary gitary”, Lista Przebojów Programu Trzeciego ), Radiowej Jedynki (Rockowy Powiernik), RDC Radio Dla Ciebie (Extralista RDC) oraz w wielu lokalnych i internetowych rozgłośniach radiowych.

SETH RIGGS z Los Angeles,  słynny profesor vocalu, nauczyciel śpiewu takich wielkości jak Michael Jackson, Ray Charles czy Stevie Wonder i twórca techniki śpiewu SLS, po wysłuchaniu płyty stwierdził,  że produkcja  niczym nie odbiega od produkcji czołowych amerykańskich kapel rockowych!

Obecnie ONE przygotowuje się do promocji swojej płyty.

21.02.2013 r o godzinie 20:30 odbędzie się duży koncert zespołu ONE w Hard Rock Cafe Warsaw. Poprowadzi go redaktor Piotr Baron, który okrzyknął zespół ONE  „odkryciem roku”!  

---