Jesteś tutaj: Home » Info » Na cztery Łapy » Pieski felieton - Śnieg i cane corso italiano 

Pieski felieton - Śnieg i cane corso italiano

 

 

 

 

Śnieg i cane corso italiano

Jeśli śnieg i mróz są po coś, to pewnie dla Grubego. On uwielbia, gdy jest biało i zimno. Szaleje wręcz, wyrażając swą radość tarzaniem się i zjadaniem śniegu. Podobnie robi koleżanka Grubego – mała weimarka. Dlatego zawsze, gdy widzę jakiegoś psa, który zachowuje się podobnie, zwraca on moją uwagę i wywołuje uśmiech.

Wczoraj, nie pierwszy raz zresztą, widziałam małego cane corso italiano. Na oko ma około pięciu miesięcy. Widuję go co kilka dni w drodze do pracy. Zawsze wychodzi na spacer ze starszym panem, który nigdy nie trzyma go na smyczy, a mimo to malec chodzi za nim krok w krok, wpatrzony jak w obrazek. Tak, cane corso to podobno groźna rasa. Tak mówią.

Ten cane corso wydaje się o tym nie wiedzieć. Beztrosko cieszy się śniegiem i obecnością swojego człowieka. Wczoraj właśnie widziałam, jak tarza się w białym puchu i zachowuje się dokładnie tak samo jak Gruby i weimarka. Chyba nikt malcowi nie powiedział, że jest groźną rasą.

Pan i malec poruszają się przy zawsze zapełnionej ludźmi ścieżce. Obok jest pętla autobusowa i tramwajowa. Wiadomo, co to oznacza, szczególnie w godzinach porannych w środku tygodnia. Corso nie zwraca na nikogo uwagi. Pan, który ma w ręku piłkę i smaczne kąski w kieszeni jest dużo ciekawszy niż reszta świata. Widok wspaniały.

Jak na razie cane corso jest szczeniakiem, żaden z przechodniów więc się go nie obawia. Wyobrażam sobie jednak, co będzie za kilka miesięcy. Swobodne poruszanie się tego psiaka w tak zaludnionej okolicy będzie co najmniej niemile widziane. Co z tego, że będzie dobrze wychowanym, zrównoważonym i zsocjalizowanym zwierzakiem. Wygląd robi swoje.

Osobiście zdecydowanie bardziej obawiałabym się nieprzewidywalnego, rozwrzeszczanego yorka, którego często trudno podejrzewać o dobre intencje.

Adrianna Adamska 

 

 


 

 

mediana.kei.pl

 

e-sklep z akcesoriami łazienkowymi www.mediana.kei.pl,
tutaj kupisz: wieszaki na ręczniki, deski wc, 
szczotki wc, dywaniki łazienkowe, dozowniki,
nowoczesną armaturę łazienkową i wiele innych

 

 

 

 

 

---