Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Relaks » Pocztówka na Walentynki - Dzień Zakochanych 

Pocztówka na Walentynki - Dzień Zakochanych

Oryginalne kartki walentynkowe

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki

 

 

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki - czyli tak hucznie obchodzony dzień zakochanych. W tym dniu zakochane pary obdarowują się prezentami, wyznają sobie miłość i co najważniejsze przekazują sobie symboliczne w tym dniu serduszka. Może to być lizak, czekoladka, pluszak lub kartka walentynkowa.

 

Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy dla Was oryginalne kartki walentynkowe, które możecie przesłać swojej walentynce.

misio

 

Skąd wywodzą się Walentynki     

Legendy głoszą, że Walentynki swoje korzenie mają w czasach pogańskich. W trakcie obrzędów religijnych ku czci Fauna - bożka płodności, bawiono się hucznie a młode kobiety wrzucały do skrzynki krótkie wiadomości miłosne wraz ze swoim imieniem. Mężczyźni losowali panny, które do końca zabawy były ich partnerkami. Po wprowadzeniu chrześcijaństwa drastycznie walczono z pogańskimi obrzędami, jednak nie wszystkie z nich dało się całkowicie wyplenić. Łatwiej było bowiem przekształcić kultowe od setek lat tradycje, niż je wykorzenić. Zwierzchnicy kościoła chrześcijańskiego postanowili wówczas zmienić bożka na Świętego Walentego.   

Autor, Monika Świerczyńska

 

Więcej informacji o świętym Walentym przeczytacie na portalu Modowo.pl w innym artykule

http://modowo.pl/pl/static/swiety-walenty-patron-zakochanych-i-wariatow 

 

---