Jesteś tutaj: Home » Moda » Ulica modowo » Pogoń za modą czy szukanie własnego stylu? 

Pogoń za modą czy szukanie własnego stylu?

Co to jest moda?

Jest to przyjęty na danym terenie  zwyczaj, dotyczący zwłaszcza sposobu ubierania się, ale nie tylko, sposobu urządzania wnętrza, przyborów szkolnych, drzewek w ogródku, samochodów jakie kupujemy, sposobu spędzania wolnego czasu. Moda  ulega ciągłym zmianom.  Natomiast styl wymyślony przez nas samych przetrwa w nas mimo upływu czasu.

W niektórych kręgach nie wypada nie znać się na modzie, nie wypada nosić butów z poprzedniego roku. Dzięki tym zwyczajom moda napędza gospodarkę. Firmy bezustannie szyją nowe kiecki, kurtki, czapki, buty a my je co roku kupujemy żeby być na czasie i nie być wyśmiewiskiem.

 

Czy styl może iść w parze z modą?

Czasem jest to możliwe. Może tak być, że moda wpasuje się prawie idealnie w nasz styl.  Natomiast musimy pamiętać, że moda ta wkrótce przeminie i jeśli my nie zmienimy stylu nie kupimy już nic dla siebie w sklepie.  Na taką falę będziemy musieli czekać znowu kilka a niekiedy i kilkanaście lat aż styl nasz powróci.

 

Co wybrać modę czy własny styl?

Ja wybrałabym własny styl, ale niestety do tego potrzebna jest wyobraźnia. Podążanie za modą jest łatwiejsze chociaż bardziej kosztowne. Styliści, projektanci mają tę wyobraźnię dlatego kreują modę. Wymyślają wzory w które ubierają się następnie całe masy.

 

Magdalena Kowalczyk

pogoń za modą czy szukanie własnego stylu

Pogoń za modą czy szukanie własnego stylu?

---