Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Makijaż » Pop Art Makijaż 

Pop Art Makijaż

Na początek kilka niezbędnych informacji wprowadzających w temat stylu Pop Art.

 Styl Pop Art pojawił się sie w latach 50 ubiegłego stulecia i jak sama nazwa wskazuje - sztuka miała służyć masom, być tania, dostępna, dowcipna, użyteczna, seksowna, młodzieżowa, promująca styl wielkomiejski.

 Pop Art przedstawiała bardzo często ikony ówczesnej kultury Marilyn Monroe, Liz Taylor czy Elvisa Presleya, Myszkę Miki.

Dziś śmiałą stylizację oraz makijaż w tym stylu można zaobserwować u prowokacyjnej Lady Gagi czy Beth Ditto.

Sztuka, ściślej malarstwo w tym stylu przedstawiło często sceny z życia w dość wyolbrzymiony sposób, postacie jak z komiksów bardzo graficzne, ale niepozbawione energii, koloru i fantazji oraz często z poczuciem humoru.

Myślę ze styl Pop Art jest doskonałym źródłem inspiracji, jeżeli chodzi o makijaż i stylową zabawę. Doskonale nadaje sie na party w stylu lat 50, można w nim też udać sie do klubu na imprezę tematyczną, lub pojawić się sie tam, jako jednostka prowokująca swoim image. Koncert to również dobre miejsce gdzie makijaż i stylizacja w tym stylu miała by racje zabłysnąć.

Wersje mniej krzykliwą i delikatnie nawiązującą do stylu w postaci soczystego koloru na oczach czy ustach możemy stosować z powodzeniem prawie wszędzie gdzie mamy na to ochotę, oczywiście poza miejscami gdzie jasno mamy określone zasady ubierania sie np. do pracy w biurze czy na przyjęcie gdzie narzucony jest dess-code.

 Dla kogo ten makijaż? Otóż dla każdego, kto lubi sie bawić i nie boi się sie eksperymentować.

Doskonale pasuje dziewczynom o urodzie i tonacji kolorystycznej w typie zima.

Czyli kobiety o włosach jasny blond platynowy lub o włosach brązowo-czarnych, a nawet kruczoczarnych (z natury, nie po zastosowaniu szamponu czy farby), oraz o oczach o szklanym spojrzeniu i czystym kolorze stolowo-niebieskim, zielonym czy brązowym, oprawa oczu zawsze wyrazista i ciemna . Typ urody - Królewna Śnieżka.

Makijaż Pop Art jest stworzony właśnie dla Pani Zimy. Zestawienie jaskrawych neonowych kolorów w bardzo elegancki sposób podkreśla jasną porcelanową cerę i wydobywa szkliste spojrzenie, podkreślając kolor tęczówki. Dorzucamy tylko plastikową biżuterię, w której Zima wygląda jak w kosztownych diamentach i efekt jest zdumiewająco naturalny.

Dla innych typów urody nie odradzam zabawy z tym stylu, wystarczy tylko pamiętać o tym żeby nie traktować jego dosłownie, tylko umiejętnie sie inspirować i bawić sie kolorem w swojej naturalnej tonacji i typie kolorystycznym. Nie należy zapominać o małych dodatkach stylistycznych typu biżuteria, okulary, spinki do włosów, buty, bo to one tworzą styl. Są to smaczki, które bardzo pomogą uzyskać efekt, o który nam chodzi.

Makijaż Pop Art, który wykonałam na naszej modelce Ewie jest dobrany właśnie pod jej typ urody.

  Ewa jest typem Pani Zimy, śliczna jasna cera, oczy o szklanym spojrzeniu w niebieskim kolorze, ciemna oprawa oczu, ciemne włosy.


Krok 1 Modelowanie Twarzy. 


Tradycyjnie cała buzię pokrywam jasnym podkładem, który dopasowuje pod kolor szyi tak by uzyskać jednolity kolor cery z szyja, w tym wypadku w tym makijażu podkład może być jaśniejszy nawet o 2 tony od naturalnej karnacji.

Następnie zaznaczam powiekę ruchomą, lekko wyżej tak by uzyskać efekt powiększenia. Najlepiej wykonać to bronzerem, czyli brązowym cieniem, kredką lub pomadką. Kreskę rozcieramy, lub nie w zależności, na jaki stawiamy efekt końcowy. Ja nie roztarłam chcąc w ten sposób uzyskać dość mocny kontrast.

Powierzchnie pod brwią maskuje dość mocno korektorem w bardzo jasnym kolorze tak by uzyskać jak najgładsza powierzchnie o jednolitym kolorze.

Zaznaczam dość mocno wierzchołki kości policzkowych intensywnym kolorem różu.

Krok 2. Dobór kolorów. 


Dobór kolorystyczny jest w pełni dowolny, należy pamiętać jednie o tym żeby nie przesadzić z ilością kolorów o tym samym nasyceniu na buzi, żeby nie uzyskać efektu klauna. Żeby tak się nie stało wybieramy 2 czyste kolory, czerń i biel są kolorami neutralnymi i zawsze możemy je zestawiać z każdym innym kolorem. Zasada ta odnosi sie nie tylko do makijażu, ale i do ubierania się.

Ja wybrałam kolor bardzo nasycony słonecznikowy żółty na oku i postawiłam na soczysty i bardzo błyszczący kolor na ustach w tonacji różu. Policzki zaznaczyłam różem w kolorze ceglanym, który nawiązuje do paznokci z wyraźnym pomarańczowym paskiem. Akwarelowy efekt jest tutaj bardzo pożądany.

Krok 3. Kreski eye-linerem. 


Modeluję dość wyraziście i regularnie brwi nadając im delikatnie charakter zdziwienia za pomocą czarnej kredki lub czarnej pomadki lub czarnego cienia. Narzędzie pracy jest dowolne, efekt mniej lub bardziej intensywny, wybór należy do autora makijażu i jego osobistego wyczucia.

Ja zdecydowałam sie na czarna pomadkę firmy Kryolan na brwiach, zewnętrze kąciki oczu przedłużyłam kreska za pomocą eye-lienera a konturówkę wokół ust wykonałam również eye-linerem.

Krok 4. Wykończenie makijażu.

Kładę biały cień na powiekę pod brwią, następnie kładę biały cień na dolną powiekę i rozcieram, przyklejam sztuczne rzęsy ( w tym wypadku to obowiązkowy zabieg) pudruję całość omijając oczy i usta białym pudrem.

Fryzura do tego makijażu wykonana przez Emilię jest kwintesencją stylu lat 50 i kropka nad i w tym temacie.

Ewa dobrze bawiła sie na naszej sesji, co widać na zdjęciach.

Zapraszam dziewczyny do zabawy z Pop Art Makijażem - energia, kolory ten styl i nawiązania stylistyczne w garderobie są nadal obecne.


Modelka Ewa Zakrzewska

Fotograf Jarosław Boczkowski 603042418

Fryzjer Emilia Szczęsna 791844077

Makijaz i stylizacja Anna Ładny . 608474313

 

 

 

---