Jesteś tutaj: Home » Info » Turystyka » Tanie wycieczki objazdowe do Włoch 

Tanie wycieczki objazdowe do Włoch

 

WŁOCHY - 10 dni

 

- wycieczka objazdowa bez nocnych przejazdów !!! -

Padwa, Florencja, Watykan, Rzym, Monte Cassino, Neapol, Pompeje, Asyż, San Marino, Wenecja

 

Dzień I (31.08.2012)

Wyjazd z Warszawy w godzinach rannych, przejazd do Czech w okolicach Znojna. Zakwaterowanie kolacja, nocleg (640 km, ok. 10 godz.).

Dzień II (01.09.2012)

Wczesne śniadanie, wyjazd (ok. 07.00), przejazd do Padwy (730 km, ok. 10godz.), przejście przez plac Prato della Valle, zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego – grób Świętego, kaplica relikwii, krużganki kolacja, nocleg koło Padwy.

Dzień III (02.09.2012)

Śniadanie, przejazd do Florencj (240 km, 3,5 godz.) zwiedzanie stolicy Toskanii z przewodnikiem: Bazylika Santa Croce z grobami wybitnych postaci, Piazza della Signioria z Rzeźbami (m.in. Dawid Michała Anioła), fontanną, Palazzo Vechio (z zewnątrz), dom Dantego (z zewnątrz), katedra Santa Maria del Fiore, drzwi do Baptysterium, Ponte Vecchio (słynny „Most złotników”), czas wolny. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Rzymu (285 km, 3,5-4 godz.).

Dzień IV (03.09.2012)

Śniadanie, przejazd do Rzymu całodzienne zwiedzanie miasta bez autokaru, przemieszczanie się komunikacją miejską: z przewodnikiem Plac i Bazylika Św. Piotra, Groty Watykańskie z Grobem Jana Pawła II i innych papieży, Rzym Antyczny: Koloseum (z zewnątrz), przejście ulicą Fori Imperiali Kapitel widokiem na Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Panteon. Czas wolny. Bazylika Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień V (04.09.2012)

c.d. zwiedzania Rzymu Bazylika Św. Jana na Lateranie i Święte Schody, Zatybrze tradycyjna dzielnica rzymska ze starą bazyliką, Isola Tiberina - wyspa na Tybrze, synagoga rzymska (z zewnątrz), Largo Argentino, bazylika Św. Pawła za Murami, Zamek Anioła (z zewnątrz), Plac Navona, Palazzo Montecintorio, Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień VI (05.09.2012)

Śniadanie, przejazd (130 km, ok. 2 godz.) na Monte Cassino zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego i cmentarza żołnierzy polskich, przejazd (110 km, 1,5 godz.) objazd i zwiedzanie Neapolu z przewodnikiem: panorama Zatoki Neapolitańskiej, Palkazzo del Plebiscito, Palazzo Reale (z zewnątrz), Castel Nuovo (wejście na dziedziniec), Pasaż Umberto I, katedra Ś. Januarego (jeżeli będzie otwarta) przejazd na kolację i nocleg o w okolice Neapolu.

Dzień VII (06.09.2012)

Śniadanie, przejazd do Pompejów, zwiedzanie z przewodnikiem miasta zasypanego przez wybuch wulkanu, przejazd (400 km, ok. 5,5 godz.) na kolację i nocleg w okolicach Asyżu.

Dzień VIII (07.09.2012)

Śniadanie, zwiedzanie Asyżu, (bazylika MB Królowej Aniołów z kapliczką Porciuncola, bazylika Św. Franciszka, z freskami Giotta, Pizza della Comune współczesne i antyczne centrum miasta, miejsce urodzenia św. Franciszka, katedra, przejazd (210 km, ok. 3 godz.), do San Marinozwiedzanie najstarszej republiki: bazylika Św. Marino, Pizza della Liberta, Palazzo Publico (z zewnątrz), kolacja i nocleg w Rimini.

Dzień IX (08.09.2012)

Śniadanie, przejazd (270 km, 3,5 godz.) do Wenecji, przepłynięcie do centrum stateczkiem przez Canale Giudecca, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Piazza San Marco, Bazylika + balkon, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Rialto, Mercato Nuovo, Scala del Bovolo, Teatr la Fenice (z zewnątrz), spacer uliczkami Wenecji, przejazd (220 km, ok. 3 godz.) na kolację i nocleg w Tarvizio (przy granicy z Austrią).

Dzień X (09.09.2012)

Śniadanie, wczesny wyjazd (ok. 07.00), przejazd (1100 km ok. 16 godz.) przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych (ok. 23.00), zakończenie wycieczki.

Termin wycieczki: 31.08 – 09.09.2012

Cena wycieczki od osoby: 800 zł + 330 Euro

CENA ZAWIERA:

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem z WC, barkiem, odchylanymi siedzeniami (autokar obsługuje 2 kierowców)
 • wyżywienie: 9 śniadań kontynentalnych + 8 obiadokolacji;
 • noclegi w pok. 2/3os. z łazienką i WC w Hotelach 2 / 3 *** :

  1 nocleg tranzytowy w Czechach w okolicach Znojma w drodze „tam” ze śniadaniem kontynentalnym;

  1 nocleg w okolicach Padwy

  3 noclegi w okolicach Rzymu

  1 nocleg w okolicach Neapolu

  1 nocleg w okolicach Asyżu

  1 nocleg w okolicach Rimini

  1 nocleg w okolicach Tarvizio

 • zwiedzanie:

  Padwy pod opieką pilota;

  Florencji z przewodnikiem;

  Rzymu częściowo z przewodnikiem, częściowo pod opieką pilota;

  Monte Cassino pod opieką pilota;

  Neapolu z przewodnikiem;

  Pompejów z przewodnikiem;

  Asyżu pod opieką pilota;

  San Marino pod opieką pilota;

  Wenecji z przewodnikiem;

 • opiekę pilota z BT SENIOR;
 • ubezpieczenie NNW i KL (nieszczęśliwy wypadek + koszty leczenia) – ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych;

W CENĘ NIE WLICZONO:

- napoi do obiadokolacji,

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 70 EUR/os. (w tym komunikacja miejska, przewodnicy)

UWAGA!

Program zwiedzania Rzymu, może być uzupełniony udziałem w Audiencji Generalnej (środa) lub spotkaniem na Anioł Pański (niedziela) na Pl. Św. Piotra lub w Castel Gandolfo w zależności od terminu wyjazdu i programu spotkań Papieża z wiernymi.

---