Jesteś tutaj: Home » Kultura » Sztuka » WARSZAWSKA SCENA TAŃCA 2011-2013 

WARSZAWSKA SCENA TAŃCA 2011-2013

 

 

 

 

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa

 

WARSZAWSKA SCENA TAŃCA 2011-2013

13-14.10.2011 oraz 08.12.2011Warszawska Scena Tańca to kompleksowy projekt zmierzający do stworzenia systemu prezentacji spektakli tańca w stolicy przez cały rok. Jest to też próba inicjowania dyskusji o roli tańca w kształtowaniu życia kulturalnego miasta oraz miejsce spotkania z publicznością zarówno artystów warszawskich działających od lat, jak i młodych choreografów, szczególnie tych, którzy wrócili po studiach zagranicą. Projekt rozpocznie się w październiku 2011, a zakończy w grudniu 2013. Na jego program składają się spektakle i projekty artystyczne, głównie - prezentacje spektakli warszawskich artystów stworzone w latach: 2009-2011.

Podsumowaniem pierwszego roku prezentacji będzie grudniowa Warszawska Noc Tańca, podczas której Teatr Studio przez kilkanaście godzin stanie się centrum warszawskiego tańca. 

W 2011 jednym z elementów Warszawskiej Sceny Tańca jest m.in. prezentacja 3 spektakli wyprodukowanych przez Fundację Ciało/ Umysł: ”Show must go on“ Jerome’a Bela przy współpracy Teatru Dramatycznego, „Doll House“ Karola Tymińskiego oraz „Folk? A ja się nie zgadzam“ Edyty Kozak i Rolanda Rowińskiego.

Prezentacje w CSW Zamek Ujazdowski w 2011 roku:


13 października 2011, godz.19.00

Edyta Kozak/ Roland Rowiński "Folk? A ja się nie zgadzam"

W ustach młodego człowieka słowo „folklor” ma dziś przede wszystkim pejoratywny wydźwięk. To synonim obciachu. Autorzy spektaklu – zdając sobie sprawę z kulturotwórczej roli sztuki ludowej, która w ustnej tradycji przechowuje zbiór podstawowych zasad moralnych – poszukują sposobu ich przeniesienia na grunt sztuki współczesnej. Zderzając osobiste doświadczenia tancerzy oraz doświadczenia z obszaru dziedzin sztuki, którymi się zajmują, choreografka i reżyser umieszczają problem folkloru w szerszym kontekście naszej tożsamości narodowej. 
Premiera, odbyła się podczas 10. edycji Festiwalu Ciało/Umysł, 23 września br. W Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.


14 października 2011


godz. 20.30 - 
Takako Matsuda "Letter form Lady L" 
Reżyseria i choreografia: Takako Matsuda
Światło Bartosz Cybowski
Kostiumy: Tsuneko Toriumi
Tekst napisany przez: Takako Matsuda
Muzyka: Kimmono Pohjonen "Kluster”, Swingle Singers "Etiuda"

Jest to spektakl taneczny z elementami teatralnymi. Taniec poprzedzony jest tekstem mówionym, tajemniczy list Lady L, będzie wyrażać o jej życiu. Pokazuje kobiety w różnych rolach i o wielu twarzach, na zewnątrz i wewnątrz życia we współczesnym społeczeństwie. Pyta o prawdziwą istotę pragnienia życia jako kobieta.
 


godz. 21.00 - Karol Tymiński "Doll House"
Choreografia i wykonanie: Karol Tymiński
Muzyka: I've Told Every Little Star Linda Scott, When You've Laughed All Your Laughter Vic Damone, A Beautiful Mine by Rjd2
Światła: Jan Cybis
Produkcja: Fundacja Burdąg, Fundacja C/U, Open Latitudes (Latitudes Contemporaines- Lille, Les Halles – Bruxelles, L’Arsenic – Lausanne, Le Manège-Mons/Maison Folie, Festiwal Ciało/Umysł) w ramach programu Kultura Unii Europejskiej.
Specjalne podziękowania dla Kai Kołodziejczyk, Pawła Tomaszewskiego i Damiana Berenta.

Utopijna wizja amerykańskiego społeczeństwa lat pięćdziesiątych, a w szczególności ikona kobiety i przypisane jej role stanowią centralną oś spektaklu Doll House. Wychodząc od krytycznej analizy feministycznej, oscylując pomiędzy fikcją teatru a teatralnością rzeczywistości, performer zostaje skonfrontowany z imperatywem perfekcjonizmu, który w pop kulturze sam w sobie stanowi ikonę w skali globalnej.


8 grudnia 2011, godz. 19.00 

Daniel AlmgrenRecen DanceWięcej: www.cialoumysl.plWarszawska Scena Tańca jest realizowana dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy oraz Instytutu Muzyk i Tańca

---