Jesteś tutaj: Home » Info » Turystyka » Wczasy dla seniorów w Juracie 

Wczasy dla seniorów w Juracie

 

O Juracie …

Jurata została założona w 1928 r. i jest najmłodszą miejscowością Mierzei Helskiej. Jurata leży pomiędzy Jastarnią i Helem, w miejscu gdzie szerokość Mierzei liczy około 600 m. Ta malownicza miejscowość położona jest w śród gęstego sosnowego lasu, między morzem a Zatoką Pucką, nad piękną piaszczysta plażą i dużym molem.

To znane kąpielisko nadmorskie położone wśród lasów i wydm, posiada jedną z najładniejszych plaż. Duże nasłonecznienie powoduje, że średnie temperatury są wyższe niż w innych miejscowościach polskiego wybrzeża. Wydzielany nad morzem cenny dla zdrowia jod, żywiczne substancje lasów sosnowych, czyste powietrze - tworzą bardzo korzystne warunki bioklimatyczne. Jest to region o szczególnych właściwościach leczniczych, posiadających doskonałe warunki do wypoczynku i regeneracji sił. Wiosna jest tu słoneczna, lato łagodne, jesień ciepła, zima mroźna.

Pobyt w Juracie wskazany jest szczególnie dla dorosłych ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, tarczycy i układu krążenia. Wybitne wartości przyrodolecznicze Mierzei był powodem do uznania Półwyspu Helskiego za Nadmorski Park Krajobrazowy. Ciekawy turystycznie region umożliwia zwiedzania wielu interesujących miejsc takich jak: Hel, Rozewie, Gdynia, Gdańsk.

 

OŚRODEK WCZASÓW MSWiA KAPER w Juracie położony nad samą Zatoką Pucką w odległości około 300m od plaży. Ośrodek dysponuje 300 miejscami w pokojach 1 i 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją kablową i balkonami.

Domowa kuchnia to niezaprzeczalny atut tego Ośrodka. Od wielu lat słynie ze smacznych i zdrowych posiłków przyrządzanych według tradycyjnych domowych receptur.


Doskonałą formą relaksu w czasie wakacyjnego pobytu jest wizyta w Centrum Rekreacji Laguna. Tu zadbają o Państwa kondycję w siłowni fitness i na basenie (12m x 8m). Dla zmęczonych zaproponują ożywcze działanie sauny, masaże w jaccuzi,. Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało w gabinecie urody pomogą wszystkim Państwu zrelaksować się i poczuć o kilka lat młodziej.

Na terenie ośrodka znajduje się również kawiarnia, biblioteka.


TERMINY I CENY TURNUSÓW WYPOCZYNOWYCH W OW "KAPER" :

 

Terminy wczasów w 2012 r.
Jurata - Ośrodek MSWiA "Kaper"
Cena wycieczki 
od osoby
15.05 - 28.05.2012
1300 zł/os.
17.09 - 30.09.2012

Cena zawiera :

  • Wyżywienie 3x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) - pierwszym świadczeniem jest kolacja, ostatnim śniadanie;
  • 8 noclegów w pok. 2 osobowych;
  • Ubezpieczenie NW;

Dodatkowe opłaty:

Przejazd autokarem na trasie Warszawa-Jurata-Warszawa - koszt 200zł/os.

Dopłata do pokoju 1 osobowego 180 zł/os.

Opłata klimatyczna płatna w recepcji Ośrodka.

Program wyjazdu

Dzień I

Zbiórka o godz. 06:00 Warszawa, Pl. Bankowy, odjazd autokaru o godz. 06:15.

Przyjazd do Juraty ok. godz. 14.00, zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym „Kaper” w zarezerwowanych pokojach. Pierwszym świadczeniem jest kolacja o godz. 18.00

Dzień IX

Śniadanie w godz. 08:30. Po śniadaniu o godz. 10:00 wykwaterowanie z pokoi i złożenie bagażu w autokarze. O godz. 10:30 wyjazd autokary do Warszawy. Ok. godz. 20.00 przyjazd do Warszawy na miejsce zbiórki.

 

---