Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Zdrowie » Witaminy chronią oczy 

Witaminy chronią oczy

Dorośli i dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem. Nie tylko dlatego, że w XXI. wieku stał się on podstawowym narzędziem do nauki i źródłem pozyskiwania wiedzy w każdym obszarze życia. Także dlatego, że pełen jest gier, portali społecznościowych i witryn tematycznych, na których można spędzić długie godziny. Zwykle zmęczone oczy nie mają szansy odpocząć także przed telewizorem czy nawet książką czytaną nie zawsze przy odpowiednim oświetleniu.

Osoby, które spędzają dużo czasu przed monitorem komputera bezwiednie przenoszą wzrok z klawiatury na ekran, co sprawia że ich oczy każdego dnia wykonują kilkadziesiąt tysięcy ruchów. Tymczasem takie jednostajne, monotonne i bardzo intensywne ruchy w połączeniu z promieniowaniem ekranu są bardzo męczące dla oczu. Konieczna jest zatem prawidłowa ochrona wzroku. Tutaj do akcji wkraczają Kinder Biovital Gumisie z dodatkiem beta-karotenu.

Kinder Biovital Gumisie z beta-karotenem dla ochrony oczu to witaminowe żelki przeznaczone dla dzieci powyżej czwartego roku życia, szczególnie zaś zalecane w wieku szkolnym, ze względu na swój skład. Główną ich zaletą jest połączenie beta-karotenu oraz witamin C i E, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowego wzroku. Właśnie z uwagi na skład są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety dzieci i ograniczają szkodliwość czasu spędzonego przed komputerem lub telewizorem.

Beta-karoten to prowitamina witaminy A i jej najbardziej aktywny izomer. Jest bezpieczną odmianą karotenu, gdyż organizm człowieka przyswaja tylko taką jego ilość, jaka jest mu potrzebna. Beta-karoten korzystnie wpływa na działanie systemu immunologicznego człowieka i prawidłowe funkcjonowanie zmysłu wzroku. Ma działanie antyoksydacyjne, czyli przeciwutleniające (antyoksydanty są niezbędne do regeneracji i budowy tkanek skóry i zapobiegają jej uszkodzeniom).

Suplementy diety Kinder Biovital – witaminy, co się nie nudzą
Na rynku dostępne są obecnie cztery produkty z serii Kinder Biovital:  Kinder Biovital Gumisie Multiwitaminy, Kinder Biovital Gumisie z beta-karotenem, Kinder Biovital Gel i Kinder Biovital Płyn. To właśnie ich wyjątkowa różnorodność sprawia, że dzieci nie doznają uczucia monotonii, ponieważ w zależności od zapotrzebowania za każdym razem mogą otrzymać preparat w innej, ale zawsze atrakcyjnej formie. Zalecane są w przypadku braku apetytu, w okresie wzmożonego wysiłku, przemęczenia czy stresu. Zawierają kompleks witamin kluczowych w okresie wzrostu organizmu. Pyszny owocowy smak i atrakcyjna dla najmłodszych forma sprawiają ponadto, że dzieci chętnie i bez kapryszenia zażywają Kinder Biovital – witaminy, co się nie nudzą.

---