Jesteś tutaj: Home » Moda » Dodatki » Wyjątkowe dodatki i biżuteria z odzysku 

Wyjątkowe dodatki i biżuteria z odzysku

Stare gazety, puszki po napojach czy metki ubrań to jak się okazuje tylko na pozór nic nie znaczące przedmioty. Przekonać się o tym będzie można już w połowie października podczas RE-ACT Concept Store – miejsca wystawy i sprzedaży dodatków, biżuterii oraz akcesoriów ekologicznych i recyklingowych. Artyści Concept Storu z najbardziej niepozornych, banalnych przedmiotów potrafią wyczarować prawdziwe dzieła sztuki.

Przygotowania do październikowego pokazu RE-ACT Fashion Show ruszyły pełną parą. W tym roku organizatorzy postanowili na miejsce gali finałowej wybrać Teatr Wielki w Łodzi. W dużej sali teatru goście będą mogli podziwiać oryginalne recyklingowe kolekcje i inspirować się najnowszymi trendami w eko-modzie. 15 października, w sali Teatru Wielkiego będzie chciał znaleźć się każdy entuzjasta mody i ekologicznego stylu życia. Tegoroczny RE-ACT to także ciekawe imprezy towarzyszące, wśród nich jest Concept Store.

W pofabrycznym budynku na rynku Manufaktury powstanie ekologiczne miasto, gdzie młodzi artyści z całej Polski zaprezentują swoje kolekcje, a proekologiczne firmy będą prezentować swoje produkty. Przestrzeń Concept Store zostanie podzielona na dwie główne części – Aleję Sztuki Recyklingowej oraz Aleję Fair Trade. W pierwszej będzie można podziwiać ekologiczne dodatki, biżuterię z recyklingowych materiałów czy designerskie elementy wyposażenia domu wykonane z ekologicznych surowców.

Wystawa prac młodych i zdolnych artystów w Concept Store pozwoli szerszej publiczności na zaznajomienie się z ich twórczością, a osobom odwiedzającym REACTowy sklep da niepowtarzalną szansę zakupu wyjątkowych, przyjaznych środowisku, akcesoriów.

W Alei Fair Trade zobaczyć będzie można z kolei marki o ugruntowanej pozycji na rynku, które swoją proekologiczną działalnością wyróżniają się na tle innych, komercyjnych firm. Wśród odpowiedzialnych społecznie marek w Concept Store zakupić będzie można m. in. produkty firmy Eko Gadżet czy kosmetyki marki PAT&RUB, której współzałożycielką jest Kinga Rusin.

Ponadto, wszyscy odwiedzający Concept Store będą mogli zrelaksować w RE-ACTowej Ekokawiarni. Przy filiżance kawy czy kubku gorącej herbaty, fani eko-mody będą mogli nie tylko podziwiać recyklingowe kolekcje, ale również spróbować czekoladek francuskiej firmy Valerone, a wśród nich specjalnie zaprojektowanej na RE-ACT Fashion Show – RE-ACT Praline.

Każdy, kto interesuje się modą i ceni sobie proekologiczne inicjatywy, musi pojawić się na tegorocznej edycji RE-ACT Fashion Show. Już w październiku w Teatrze Wielkim i w Manufakturze- prawdziwe święto recyklingowej sztuki.

---