Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Seks-rety » Zabić z miłości 

Zabić z miłości

Seria dokumentów „Zabić z miłości” – o ludziach, którzy z miłości popełnili zbrodnie – od lutego na antenie Polsatu!Już 28 lutego na antenie Telewizji POLSAT wystartuje cykl wstrząsających dokumentów pod wspólnym tytułem – „Zabić z miłości”. Seria będzie przedstawiać historie ludzi, którzy stali się ofiarami własnych uczuć i namiętności. Dokumenty będą poprzedzać niedzielny wieczór zbrodni – będzie je można obejrzeć w każdą niedzielę, o godz. 19.30.

„Zabić z miłości” to seria dokumentów o ludziach, których wielkie uczucie i namiętność, doprowadziły do zbrodni. Zakochanych zazwyczaj traktujemy na specjalnych prawach, przymykamy oko na ich szalone, śmieszne, czasami nawet niewytłumaczalne czyny. Ani my, ani oni, często nie zdają sobie sprawy, do jak wielkich tragedii mogą prowadzić niekontrolowane uczucia. Bohaterowie cyklu „Zabić z miłości” stali się ofiarami swoich uczuć, gdyż popełniając zbrodnię skrzywdzili nie tylko swoje ofiary, ale także ich bliskich, swoich bliskich i oczywiście samych siebie. Poznamy ich – tak zwanych zwykłych ludzi (pielęgniarki, architektów), którzy kiedyś prowadzili normalne życie, a miłość doprowadziła ich do upadku. W materiałach wypowiadać się będą także ich rodziny, które nie potrafią do końca uwierzyć w winę swoich najbliższych, a także rodziny ofiar – które żądają sprawiedliwości.
W wielu przypadkach są to historie skomplikowane, desperackie, okrutne, niewytłumaczalne, tragiczne – takie, które może napisać jedynie życie. Zawierają wszystkie skrajne emocje jakie towarzyszą ludziom podczas całego życia. Autorkami filmów dokumentalnych serii „Zabić z miłości” są cenione dokumentalistki: Alicja Albrecht i Athena Sawidis.

Alicja Albrecht – Reżyserka i dziennikarka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Współtwórczyni Teatru Studenckiego „ZEN”. Autorka filmów dokumentalnych, reportaży, programów publicystycznych, widowisk radiowych i telewizyjnych, za które otrzymała wiele nagród, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Do jej najważniejszych projektów należą, m.in.: „Prawdziwi Marynarze nigdy nie umierają”, „Socjalizm lub śmierć” (z Fidelem Castro), „Zwierz jest tylko ciężko ranny” (z zamachu Janajewa w Rosji), „Rosja Proroków, czyli czas pokuty”, „Dziecko z katalogu”, „Droga na Rzym”, „Pomnik tego, który przeżył”, „Przepraszam was Niemcy”, „Koło życia” (wygrany konkurs na scenariusz filmowy, przed Olimpiadą w Lillehammer, w norweskiej telewizji), czy „Skarby ks. Jana” (o księdzu Janie Twardowskim). W latach 1996-2002 była korespondentką w Indiach – współpracowała z Programem 1 i 3 Polskiego Radia, polską sekcją BBC, radiem RMF FM, redakcją TAI i TVP. Za akcję charytatywną, przygotowywaną wspólnie z Caritas Polska, po trzęsieniu ziemi w Gudżaracie, w Indiach, jej nazwisko umieszczono na kamieniu węgielnym, w podziękowaniu od narodu indyjskiego. Albrecht jest także reżyserką spektaklu „Matematyka miłości”, granej w Teatrze BUFFO w Warszawie. Jest wykładowcą na UW, na wydziale dziennikarstwa oraz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Athena Sawidis – Absolwentka prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Jedynymi przedmiotami, które ją interesowały na studiach były: psychologia przestępcy, psychiatria sądowa, medycyna sądowa i kryminologia. Jak sama podkreśla, do tej pory poszerza swoją wiedzę w tych dziedzinach. Jej wyjątkowo sprecyzowane zainteresowania przekładają się od lat na filmy, które realizuje. Większość z nich powstawała w więzieniach i poprawczakach. Niektóre z nich to: „Zabić go!”, „Nie sąd cię skaże, pedofilu”, „Szkoła bicia”, „Nikt nie rodzi się zły”, czy „Źli chłopcy”. Dla samej Telewizji POLSAT zrealizowała: „Gorzką miłość”, „Skazanego za” oraz „Zagubione w życiu”. Sawidis jest autorką takich seriali jak: „Kochaj mnie”, Centrum nadziei”, Jak pies z kotem”, „Powodzianie”, SOS dzieciom”. Stworzyła również filmy: „Ojczyzny moje”, „Zakazani milicjanci”, „Dorosłe dzieci alkoholików”, „Krzyżacy c.d.”, „Jorgos Skolias – kim jestem”, „Pasja profesora”, „Rodacy Zorby”, „Serenada dla zgorzelca”, „Padł na ulicach Gdańska”, „W dowód przyjaźni – Marcel prawy”, „Stąd widać Paryż”, „Kwiat kobiecości”, „Nie jesteśmy puszczalskie”, „Złe miasto”, „Wszyscy o tym wiedzieli” i inne.

---