Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Bałkański funk i polski dancehall i reggae 

Bałkański funk i polski dancehall i reggae

DUBIOZA KOLEKTIV i SENK ŻE, POWER OF TRINITY, KaCeZet & FUNDAMENTY w Klubie Stodoła!

Bałkański funk i polski dancehall i reggae!

29 stycznia 2012
Klub Stodoła

Ul. Batorego 10


otwarcie drzwi: 18:30

ceny biletów: 35 zł (przedsprzedaż), 42 zł (w dniu koncertu)

Sprzedaż biletów: Kasa Klubu Stodoła (ul Batorego 10, 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00), TicketClub (ul. Bracka 25, budynek Traffic Club), Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) i eBilet (www.ebilet.pl) na terenie całego kraju

 

Dubioza Kolektiv / Bośnia. Hercegowina/

Ich muzyka to   nadzwyczajna fuzja stylów: reggae, ska, funk czy punk, z dubstepowymi wstawkami  w otoczeniu nowoczesnej elektroniki. Ich żywiołowe koncerty zostają na długo w pamięci, genialne rytmy, charyzmatyczni  wokaliści oraz  szaleńczy sceniczny show nie pozwala oderwać uwagi od zespołu.


 

SENK ŻE  znane dawniej jako CINQ G

To pierwszy polski dancehallowy zespół istniejący od 2003 roku. Grupę powołał Tomasz Konca/ jeden z pierwszych promotorów muzyki dancehall w Polsce, założyciel legendarnej  grupy Tramsmisja/. Ich wystąpienia sceniczne, przesycone nieokiełznaną energią, poczuciem humoru i doskonałymi umiejętnościami nawiązywania bezpośredniego kontaktu z publicznością, sprawiły, że grupa ma oddaną i wierną rzeszę fanów.


POWER OF TRINTY

Bajecznie rytmiczna, charyzmatyczna, z lekką dewiacją w stronę reggae, o cudownych melodiach muzyka, bardzo szybko zyskała popularność. Zespół pojawił się na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo, Camerimage, Ostróda Reggae Festiwal, Beer Fest Belgrad czy Eska Rock Tour.


 

Fundamenty to nowy projekt muzyczny KaceZeta – artysty znanego dotychczas  głównie na polskiej scenie reggae/dancehall.

Mimo wyraźnych inspiracji tymi gatunkami, brzmienia Fundamentów nie da się łatwo zamknąć w szufladce.

Warstwę muzyczną cechuje prostota formy. Kompozycje są zgrabne, zaczepiają chwytliwymi ale nie tandetnymi melodiami.W nagraniach zostały wykorzystane głównie instrumenty akustyczne, co nadało brzmieniu kameralności.

Wielkim atutem tych prostych piosenek jest warstwa liryczna.

KaceZet pokazuje wielki styl, sypiąc z rękawa grami słownymi i błyskotliwymi porównaniami. Bez wysiłku bawi się akcentem, nadając polskiemu językowi unikalną melodykę.

W zgrabny sposób opowiada o sprawach istotnych i trudnych, (Fundamentalnych) unikając jednocześnie wpadnięcia w pułapki patosu czy banału.

Dzięki swej szczerości, bezpośredności i luzowi, potrafi wystąpić wobec słuchacza z pozycji dobrego przyjaciela, dbającego o nasze powodzenie.

Norbert "Norbullo" Kubacz - kontrabas

 

KaCeZet

Kacezet to warszawski wokalista   reggae znany dziś głównie z płyty  „Stara Szkoła“ produkcji MMF-a z Dreadsquadu.

Swoją przygodę z muzyką zaczął w gimnazjum od nauki gry na gitarze elektrycznej w szkole im. Krzysztofa Komedy. W latach 2002-2008 występował z zespołem Tabula Rasa, z którym w 2006 roku wydał płytę „Niczego“.

W tym czasie KaceZet zaczął stawiać pierwsze kroki w świecie soundsystemów, grając imprezy pod szyldem Soundz of Freedom, razem z Rastamańkiem i Klonem.

W ciągu niemal 10 lat od początku swojej muzycznej kariery, KaceZet zagrał setki koncertów, odwiedzając kluby i festiwale w każdym zakątku polski.

---