Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Jubileusz dziesięciolecia Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 

Jubileusz dziesięciolecia Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego WiekuW Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej oraz w Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki obchodzi 10- lecie powstania Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z tej okazji 5 czerwca w siedzibie Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 odbędą się uroczystość jubileuszowe. 

Część oficjalna rozpocznie się o godz. 11.00 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galerii Porczyńskich). Program uroczystości uświetni muzyka fortepianowa w wykonaniu pianisty Mariusza Dropka oraz wykład okolicznościowy dr Ewy Lewandowskiej – Tarasiuk pod tytułem Radość tworzenia, sensem istnienia…

Po części oficjalnej około 400 słuchaczy Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku weźmie udział w przemarszu w barwnych kapeluszach ulicą Elektoralną, z Orkiestrą Reprezentacyjną Policji, z Muzeum Kolekcji do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Część artystyczna odbędzie się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w godz.13.00- 17.00. Uroczystość rozpocznie wspólny polonez w wykonaniu słuchaczy Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie odbędą się występy m.in. Orkiestry Reprezentacyjnej Policji i Zespołu  wokalnego „Seniorynki” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Kolejnym punktem programu będzie koncert Serduszko puka... Zespołu A. Matryba - piosenki lat 60. i 70 oraz etiuda baletowa w reżyserii i według scenariusza stworzonego przez znakomitą choreografkę Aleksandrę Dziurosz z udziałem słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku.Zaprezentowany zostanie też bogaty program imprez towarzyszących: Atelier fotograficzne, Rysownik rzeczywistości, Fotografia Dwustu Myśli oraz kiermasz prac plastycznych wykonanych przez uczestników MUTW. Przed budynkiem MCKiS zobaczymy wystawę Magiczne góry artysty Marka Zalewskiego. 
Mazowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oferuje aktywizację intelektualną, artystyczną  i fizyczną dla seniora. Uniwersytet zaprasza na koncerty, projekcje filmowe, zajęcia taneczne. Oferuje udział w projektach animacyjnych, w wykładach i seminariach o profilu kulturalnym, prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni warszawskich i ludzi ze świata kultury.

Jubileusz dziesięciolecia Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Warszawa, Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, Plac Bankowy 2,
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12
5 czerwca, wtorek, godz. 11.00
Impreza zamknięta

 

 

Proponujemy wszystkim seniorom zapoznanie się z ofertą biura turystycznego 

Biuro Turystyczne "SENIOR"

ul. Mokotowska 9 lok. 2
00-640 Warszawa
tel: (022) 825-63-64

http://modowo.pl/pl/static/wczasy-dla-seniorow-w-juracie

---